Düşük sistem gereksinimi isteyen oyunlar!

0

Modern dünyanın en popüler eğlence araçlarından biri olan oyunlar, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Daha gerçekçi grafikler, büyük açık dünyalar ve karmaşık oynanış elementleri, bilgisayar ve konsol başında vakit geçirmeyi daha zevkli hale getiriyor. Ancak bu durum, önemli bir sorunu da beraberinde getiriyor. Söz konusu yapımlar, güçlü donanıma ihtiyaç duyuyor. Peki bu sisteminiz yeterli değilse ne yapmanız gerekiyor?

İlk olarak belirtmekte yarar var ki bu durumun bir çözümü var. GeForce Now gibi sistemler oldukça popüler ve sağlıklı internet bağlantısına sahipseniz işe yarıyor. Yine de ben kendi bilgisayarımda oyun oynamak istiyorum diyorsanız onun da çözümü düşük sistem gereksinimi isteyen oyunlarda yatıyor. Sizin için hala oynanabilir seviyede olan ve ciddi gereksinimlere ihtiyaç duymayan yapımları listeledik.

Düşük sistem gereksinimli oyunlar

Listemizdeki oyunların bilgisayarınızda çalışacağının bir garantisi yok. Sistem gereksinimleri ortalamanın altında olan oyunları seçtik, bilgisayarınız bu gereksinimlerin üstünde veya altında olabilir. Eğer oyunun gereksinimleri sizin bilgisayarınıza ucu ucuna karşılık geliyorsa grafik ayarlarını düşürmeyi deneyebilirsiniz.

The Witcher 2

The Witcher 3 bir yana, serinin ikinci oyunu da gerçekten övülesi bir yapım. The Witcher serisinin ilk oyunu pek başarılı olmasa da ikinci oyunla adeta bir devrim yaşanmıştı. The Witcher 2, düşük sistem gereksinimli oyunlar arasında ayrı bir yere sahip. Serinin üçüncü oyunu yüksek performanslı sistemler gerektirdiği için ikinci oyunla yetinebilirsiniz. Zaten bu bile sizleri tatmin edecektir.

  • Minimum sistem gereksinimleri:
  • İşletim Sistemi: Windows XP
  • İşlemci: Intel 2.2 GHz Çift Çekirdek veya AMD 2.5 GHz Çift Çekirdek
  • RAM: 1GB
  • Ekran Kartı: Shader 3.0 ve DirectX 9.0 destekli 512MB VRAM ekran kartı
  • Gerekli boş alan: 8GB

the witcher 2

Cevap bırakın