Düşük fiyatlı Nintendo Switch ne zaman satışa sunulacak?

0

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre yeni Nintendo Switch konsolu Haziran ayı içerisinde pazarda olabilir. İşte detaylar…

Bloomberg tarafından yapılan habere göre düşük fiyatlı olarak nitelendirilen Nintendo Switch modelinin Haziran ayında pazara sürülmesi bekleniyor. Uzun zamandır ucuz bir model üzerinde çalışmalar yürüten ve bu şekilde hayranlarını heyecanlandıran Nintendo, yeni modelini pazara sürme konusunda erken davranmaya hazırlanıyor. Bloomberg’ten alınan bilgilere göre yeni konsolun Haziran ayı içerisinde pazarda olması bekleniyor.

Yeni konsolun pazara çıkış tarihi netlik kazanmaya başlasa da ucuz model de ne tür değişiklikler yapıldığı şu an için muamma. Nintendo tarafından da bu konuda açıklama yapılmadığı için maalesef bu konuda çok fazla bir bilgi edinmek mümkün değil. Ancak tahminlere göre Nintendo’nun yeni konsolda önemli özellikleri değiştirmeden birtakım değişiklikler yaparak konsolu pazara sürmesi bekleniyor.

Değişiklik yapılan özelliklerde amaç tabii ki fiyatın düşürülmesi olacak ve yeni konsol bu doğrultuda piyasa sürülecek.

İlk adım 2017 yılında atılmıştı…

2017 yılında oyuncular için piyasaya sürülmüş olan Nintendo Switch, pazara giriş yaptığı andan itibaren oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşmış ve özellikle 2018 yılınun sonlarına doğru yaklaşık olarak 32 milyon satış adedine ulaşmayı başarmıştı.

Ünlü oyun devi şimdi de yeni ucuz modeli ile aynı satış rakamlarına ulaşmayı planlıyor.

Cevap bırakın