Dünyanın en popüler tarayıcısı fark atıyor

0

Google Chrome popülerlik noktasında değerlendirildiğinde en dikkat çeken tarayıcı olarak biliniyor. Dünyanın en çok kullanıcıya sahip ve popüler tarayıcısı olan Google Chrome, kullanıcı sayısını artırmayı sürdüren tek tarayıcı olarak kayıtlara geçiyor. Zira yeni ortaya çıkan bir rapora göre Microsoft Edge ve Mozilla Firefox, pazar paylarını kaybederken, Google’ın tarayıcısı artış gösteriyor.

Google Chrome popülerlik yarışında hızla ilerliyor

StatCounter internet tarayıcılarına yönelik yeni verilerini yayımladı. Bu verilere göre Chrome, nisan ayı içinde pazar payında düşme yaşanmayan tek tarayıcı oldu. Popüler tarayıcının pazar payı 67.55 oluyor.

Microsoft Edge’in mart ayında pazar payı 8.03 iken nisan ayında 7.96’ya düşmüş durumda. Mozilla Firefox’un ise mart ayında 7.95 olan pazar payı, nisan ayında 7.78’e düştü. Apple cihazlarda daha çok kullanılan Safari ise mart ayında 10.11 olan pazar payını nisan ayında 9.85 olarak göstermişti.

google-chrome-populerlik-00
Unsplash

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcıları arasında ilk sırada Google Chrome yer alırken, ikinci sırada Safari yer alıyor. Üçüncü sırada ise bizleri Microsoft Edge karşılıyor. Cihaz kullanımlarının artış göstermesiyle beraber tarayıcılara karşı da bir talep oluştu. Google Chrome ise bu talebi en iyi karşılayan tarayıcı oluyor ve liderlik koltuğuna daha da kuruluyor.

Cevap bırakın