Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiDünyanın en pahalı cep telefonları

  Dünyanın en pahalı cep telefonları

  lüks telefon Mobil cihazlar özellikle akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmiş durumdalar. Bugün insanların telefonları kadar bağlı oldukları başka bir şey bulunmuyor. Çünkü bir insanın cep telefonu hayatındaki herşeyle arasında bağlantı kuran bir araç niteliğinde. Günde en az 250 defa baktığımız ve hemen her işimizi yapabildiğimiz akıllı telefonlara giderek artan ilgi ise üreticileri bu alanda farklı segmentasyonlar yamaya teşvik ediyor. Bunlardan biri de farklı tasarım ve zengin görselliği ile daha varlıklı bir kitleye hitap eden lüks telefon modelleri. Bu haftaki yazımda dünyanın en pahalı cep telefonlarını sizler için yazdım.

  Vertu Signature Diamond
  Lüks telefon üretimleri ile meşhur olan Vertu tarafından üretilen Vertu Signature Diamond en pahalı telefonlar listesi hazırlarken ilk akla gelen cihazlardan. Makine kullanılmadan elle montaj edilen telefon platinyum kullanılarak üretilmiş. Yalnızca 200 parçadan oluşan elmaslarla süslenmiş telefonun fiyatı 88 bin dolar.
  iPhone Princess Plus
  Perfromans olarak diğer iPhone’larla aynı seviyede olan Princess Plus’ı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği elmaslarla süslü olması. Avusturyalı ünlü tasarımcı Peter Aloisson tarafından tasarlanan cihazda prenses kesim ve en kalitelisinden 180 adet elmas kullanılmış. Cihazın fiyatı 176 bin 400 dolar.
  üçBlackDiamond VIPN Smartphone
  Listemdeki diğer cihaz BlackDiamond VIPN Smartphone Sony için Jaren Goh tarafından tasarlanmış. Ayna detaylı cihaz polikarbonat ve organik LED teknoloji ile üretilmiş. Üzerinde biri navigasyon tuşunda diğer arka tarafta olmak üzere iki adet elmas bulunuyor. Cihazın fiyatı 300 bin dolar.
  Vertu Signature Cobra
  Vertu Signature Cobra dünyanın en pahalı telefonlarından biri. Özel tasarım olan telefonların üzerinde kobra figürleri bulunuyor. Fransız tasarımcı Boucheron tarafından tasarlanan cihaz üzerinde farklı kesimlerde iki elmas ve 439 adet yakut bulunuyor.
  Gresso Luxor Las Vegas Jackpot
  İlk olarak 2005 yılında İsviçre’de üretilen cihaz 180 gram ağırlığında saf altından üretilmiş. Cihazın arka panelinde dünyanın en pahalı ahşabı olarak bilinen 200 yıllık Afrika ağacı kullanılmış. Cihazın tuşları ise safir kristalden yapılmış. Fiyatı ise tam tamına 1 milyon dolar.
  altıDiamond Crypto
  Lüks aksesuar üreticisi Peter Aloisson tarafından tasarlanan cihaz Windows CE tabanlı. 1.3 milyon dolarlık fiyatı ile dünyanın en pahalı cihazlarından biri. Üzerinde 10 tanesi nadir bulunan mavi elmaslardan olan 50 adet elmas bulunuyor. Ayrıca bazı bölümlerinde altın kaplama bulunuyor. Cihazın hırsızlık ve teknolojik dolandırıcılığa karşı koruması bulunuyor.
  GoldVish Le Million
  Ünlü mücevher ve saat tasarımcısı Emmanuel Gueit tarafından tasarlanan cihaz, ilk olarak İsviçre’de üretilmeye başlanmış. Cihaz 2006 yılında Fransa’da dünyanın satılan en pahalı telefonu olarak Guinness rekorlar kitabına girmeyi başarmış. Fiyatı 1.3 milyon dolar olan GoldVish Le Million üzerinde 18 ayar beyaz altın ve 20 karat elmaslar bulunuyor.
  iPhone 3G King’s Button
  iPhone 3G King’s Button’un tasarımcısı Avusturyalı ünlü mücevher tasarımcısı Peter Aloisson. Üzerinde 138 elmas bulunan cihazın fiyatı 2.4 milyon dolar. Ana ekran tuşu üzerinde yer alan 6.6 karatlık elmas telefonun güzelliğini de artırıyor.
  ikiSupreme Goldstriker iPhone 3G
  Dünyanın en pahalı telefonlarından olan Supreme Goldstriker iPhone 3G’nin fiyatı 3.2 milyon dolar. Üzerinde 271 gram 22 ayar saf altın ve 53 adet 1 karatlık elmas yer alıyor. Ana ekran tuşu üzerinde ise 1 adet 7.1 karatlık elmas mevcut.
  Diamond Rose iPhone 4
  8 milyon dolarlık fiyatı ile dünyanın en pahalı telefonu olan Diamond Rose iPhone üzerinde toplamı 10 karatın üzerinde olan 500 adet kusursuz elmas bulunuyor. Cihazın arkası pembe altın ve Apple logosu üzerinde 53 elmas bulunuyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN