Dünyanın en ince tableti Lenovo Yoga Book

0

1472668420_Yoga_Book9

Lenovo, hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilen, Dünyanın en ince ve en hafif 2’si bir arada tableti Yoga Book’u, Almanya’daki teknoloji fuarı IFA 2016 kapsamında tanıttı.

Hem Android 6.0 hem de Windows 10 işletim sistemiyle çalışabilen 10.1 inç ekranlı Yoga Book, sadece 690 gr. ağırlığında ve bu yönüyle dünyanın en hafif 2’si bir arada tableti tanımını hak ediyor. Lenovo Yoga Book’un inceliğinin yanı sıra en dikkat çekici özelliği ise Halo klavyesi ile Real Pen (Gerçek Kalem) ve Book UI özelliği.

Tuşların olmadığı ve bastığınızda dijital olarak ortaya çıkan Halo klavyesi sayesinde Yoga Book ile dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi yazı yazılabiliyor. Yazım yanlışlıklarını azaltmak için dokunmatik geribildirim sağlayan hassas, haptik teknolojiye sahip Halo klavye ile Yoga Book kullanıcıları çok daha iyi bir yazı deneyimi yaşıyor. Real Pen ise bir dokunmatik ekran kalemi ve şarj gerektirmiyor.

1472668416_Yoga_Book6

Üründe donanım tarafında ise Intel® Atom X5 işlemci, 4 GB RAM, Book UI kullanıcı arayüzü, Full HD ekran, 64 GB dahili depolama kapasitesi ve Dolby Atmos ses teknolojisiyle geliyor.

Modelle ilgili açıklamalarda bulunan Lenovo Tablet, Mobil İş Grubu Başkan Yardımcısı Jeff Meredith, “Yoga Book ile tablet kategorisini yeniden tanımlamak üzere yola çıktık. Bu ürün ile kullanıcıların tabletlerinden daha yüksek verim almalarını sağladık. Bu ürünümüz sayesinde tabletlerinden daha yüksek verim isteyen büyük bir kitleye de yanıt vermiş olduk” dedi.

Cevap bırakın