Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiDünyanın en hafif elektrikli aracı ile tanışın

  Dünyanın en hafif elektrikli aracı ile tanışın

  Ekran Resmi 2015-07-23 21.26.31

  Bir bisiklet ya da kaykay kullanacaksanız kas gücünüze ihtiyaç duyulacağı aşikardır. Bazen yüzünüzü güldüren koşullar (örneğin yokuş aşağı bir noktada bulunmak) söz konusu olsa da genel olarak ilerlemek için enerji harcamanız gerekecektir. Ancak mucitler kimi icatları ile hayatı kolaylaştırmayı hatta ‘daha keyifli’ hale getirmeyi başarıyorlar. İşte bunlardan birine yakından bakıyoruz…

  Tanıtılan şey bir elektrikli kaykay. Ancak ‘dünyanın en hafif elektrikli kaykayı’ olmak gibi bir özelliğe sahip. Stary adıyla gelen bu kuş gibi hafif taşıt sadece 3 kilo 900 gram ağırlığında. Kontrol edilmesi için ise uzaktan kumanda değil üzerine baskı uygulanması yetiyor. 30 derece eğime kadar yollarda gidiyor ve tam dolu pil ile 32 km yola kadar sizi istediğiniz noktaya ulaştırmayı başarıyor. Hızı pek yüksek olmasa da kısa mesafelerdeki ulaşım için ideal bir yöntem olabilir gibi görünüyor.

  Ekran Resmi 2015-07-23 21.27.13

  Şarj edilebilir pilden gücünü alan Stary, fiberglas malzeme, akçaağaç ve bambudan üretilmiş. Topluluk finansmanı Kickstarter üzerinden 200 bin doların üzerinde bağış almayı başaran bu ilginç projenin üretimine geçilme safhasının önünde hiçbir engel kalmadı. Finanse de edilen Stary, Kasım ayından sonra online siparişle satın alınabilecek. Fiyatı 499 dolar olarak açıklandı, ancak yıl sonunda 400 dolar fiyatla satılması bekleniyor. Bu keyifli kaykaya dair daha fazla detay için haberin devamındaki videoya göz atabilirsiniz. İyi seyirler.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN