Dünyada en çok satılan kablosuz kulaklık markası

0

Kablosuz kulaklıklar dünyada pek çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Özellikle kullanımda sunduğu rahatlık sebebiyle kablosuz cihazlara bir ilgi var. Bu ilginin ise en çok yöneldiği alanlardan birisi kablosuz kulaklıklar oluyor. Strategy Analytics., tarafından yayımlanan yeni verilere göre dünyada en çok satılan kablosuz kulaklık modelleri belli oldu.

Dünyada en çok satılan kablosuz kulaklık modeli Apple imzalı AirPods 

Akıllı telefon üreticileri telefonların kutu içeriğinden bir bir kablolu kulaklıkları çıkarttığını görüyoruz. Bunu resmiyette Apple başlatmış gibi görünse de daha öncesinde bazı teknoloji devleri telefonlarıyla kulaklık göndermeyi bırakmıştı.

dunyada-en-cok- satilan-kablosuz-kulaklik-modeli-01

Apple’ın ardından Samsung ve Xiaomi gibi şirketlerin hem kablolu kulaklığı hem de şarj adaptörünü göndermeyi bıraktığını görmüştük. Alınan bu kararlar çevre dostu olmak adına gibi dursa da markaların ‘kablosuz kulaklık’ modellerine kullanıcıları yönlendirme amacı taşıdığı da söyleniyor. Yine de kablosuz kulaklık pazarı gerçekten de önemli bir talep ile karşı karşıya.

dunyada-en-cok- satilan-kablosuz-kulaklik-modeli

Dünya genelinde kablosuz kulaklıklara yöneliş olduğu belirtiliyor ve yayımlanan raporlara göre pazarın hakimi Apple oluyor. Apple’ın AirPods modellerini ise uygun fiyatlı ve performansı yüksek olan cihazları olan Xiaomi takip ediyor. Üçüncü ve dördüncü sırada ise sırasıyla karşımıza Samsung ve Huawei çıkıyor. Bunları da Realme, JBL, Oppo gibi markalar takip ediyor.

Cevap bırakın