Dünyada bir ilk: 1 inç kamera lensli telefon

0

Akıllı telefon piyasası gerçekten de büyük rekabet içinde. Bu rekabete katılan Sharp, dünyanın ilk 1 inçlik kamera sensörüne sahip akıllı telefonunu duyurdu. Dev kamerasıyla dikkat çeken Sharp Aquos R6, elbette şaşırtmayacağı üzere kamera ve ekran özellikleriyle öne çıkıyor. İşte telefon hakkındaki bütün detaylar:

Sharp Aquos R6 kamerasıyla öne çıkıyor

Bilmeyenler için Sharp Japonya merkezli bir teknoloji şirketi. Adını az duyurmasının sebebi ise yalnızca Japonya ve belirli ülkelerde ürünlerinin satılması.

Buna rağmen dünyanın ilk 1 inçlik kamera sensörü ile duyurulan yeni telefonda ultrasonik bir parmak izi tarayıcısı bulunuyor. Ekran tarafında da OLED ekrandan şaşmayan Sharp, bu model özelinde maksimum 2 bin nit ekran parlaklığı sunuyor.

Gelelim kamera tarafına. Telefonu hangi şirket üretti bilinmiyor ancak 1 inçlik kamera lensi 20 Megapiksel çözünürlüğünde ve Leica tarafından geliştirilen 7P 19mm f/1.9 diyafram açıklığındaki lens ile destekleniyor. Ön kamera tarafında ise 12.6 Megapiksellik f/2.3 diyafram açıklığında bir ekran deliği bulunuyor.

Sharp Aquos R6

Etkileyici bir tasarımı bulunan telefonun 6.6 inçlik kavisli bir ekranı bulunuyor. Bu ekran 240Hz oranında bir yenileme hızına sahip ve 2730 x 1260 piksel çözünürlüğünde WUXGA Plus ile destekleniyor. Telefonun 12 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunuyor ve gücünü de Qualcomm’un ürettiği ve dünyanın güçlü mobil işlemcisi olarak bilinen Snapdragon 888’den alıyor.

Telefonun fiyatı henüz açıklanmış değil ancak siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği sunuluyor.

Cevap bırakın