Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelDünya yolcusu kalmasın!

  Dünya yolcusu kalmasın!

  Bütün bir yıl çok yoğun çalıştınız ve nihayet hayalini kurduğunuz tatilin günü yaklaştı. Çok istediğiniz dünya turu seyahati için gerekli vizeleriniz de çıktı ve size sadece planlama yapmak kaldı. Bunun için kendinizi çok yormanıza gerek yok. Sizler için seçtiğimiz birkaç mobil uygulama sayesinde hem seyahatinizde hem de seyahatinizden önce oldukça rahat edeceksiniz. İşte, uçak biletinizi satın almadan otel rezervasyonuna, en iyi mekanların keşfinden gezip görülecek yer tavsiyelerine kadar rahatlıkla kullanabileceğiniz en popüler seyahat uygulamaları…

  iStock_000057953502_Small

  Seyahate çıkmadan…
  Skyscanner

  Günümüzde en çok kullanılan mobil programların başında gelen Skyscanner, cep telefonunuz üzerinden uçak bileti satın almaya, otel seçmeye ve araç kiralamaya yardımcı oluyor. Bu uygulama sayesinde yüzlerce havayolunun binlerce uçuşuna erişmeniz mümkün. Böylece göreceğiniz ülkeler ve şehirler için ara yolculukları yapacağınız uçak biletlerini buradan satın alabilirsiniz. Hatta fiyat filtrelemesi yaptığınızda bütçeniz için en uygun olan bileti seçebilirsiniz.

  Momondo
  Bu uygulama da uçak biletlerinizi almanızı ve otel rezervasyonlarınızı yapmanızı sağlıyor. Oldukça popüler olan bu Momondo sayesinde uygun fiyatlı uçak biletleri satın alabilir ve milyonlarca otelin detaylı bilgilerine erişebilirsiniz. Ayrıca kalacağınız her ülke ve şehir için hem uygun fiyatlı hem de merkezi bir yerden otel seçmeniz mümkün.

  AirBnb
  Eğer “farklı bir seyahat olsun, otellerde kalmayayım, değişik bir tecrübe yaşayayım” diyorsanız bu uygulama tam da size göre. AirBnb, dünyanın birçok farklı bölgesinde yaşayan insanların evlerini ya da evlerinin kullanıma açtığı bir bölümünü kiralamanıza yarayan bir uygulama. Ancak uygulamayı özel kılan en önemli şey ise farklı konaklama alternatiflerinin sunulması. Örneğin bir igloda ya da deniz üzerinde yüzen bir evde konaklayabilir ve çok farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

  Booking.com
  Bu uygulama tamamen otel rezervasyonu yapmak için kullanılıyor. Gitmek istediğiniz bölgeyi belirterek, o bölgedeki otellerin, motellerin ve pansiyonların bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Aradığınız özelliklere göre filtreleme yaparak araştırmanızı daha kolay hale getirebiliyorsunuz. Örneğin “Amsterdam’da Dam Meydanı’nda 2 kişilik, kahvaltının dahil olduğu, nehir manzaralı, maksimum X Euro’ya bir pansiyon arıyorum” gibi…

  TripIt
  Son zamanlarda popüler olmaya başlayan bu uygulama, seyahatinizin her detayını planlamaya yardımcı oluyor. Daha organize bir şekilde hareket etmenize olanak sağlayan bu uygulama ile, seyahatinizin her anını planladığınız gibi, yol tarifi alabilir, haritalara erişebilir ve hava durumu hakkında bilgi toplayabilirsiniz.

  The Weather Channel
  Seyahatinizi planlarken belki de kullanabileceğiniz en gerekli uygulamalardan biri de bu olmalı. Çünkü gideceğiniz yerin hava durumunu önceden bilirseniz, bavulunuza koyacağınız kıyafetleri çok daha rahat seçebilirsiniz. Yapacağınız dünya turunda, kuzeydeki ve güneydeki, doğudaki ya da batıdaki ülkelerin hava durumu farklılık gösterebilir. Göreceğiniz her şehrin hava durumuna önceden bakmakta fayda var.

  Seyahatteyken…
  XE Currency

  Seyahatiniz sırasında size en yardımcı olarak mobil uygulamalar arasında yer alan XE Currency ile kur hesaplamaları yapabilirsiniz. Dünya üzerindeki tüm para birimlerini barındıran uygulama geçmişe yönelik olarak da kurları gösterebiliyor ve aynı anda 10 farklı para birimini takip edebilmenizi sağlıyor.

  Free Wi-Fi Finder
  Yurt dışı seyahatlerinde en büyük sıkıntı bir internet bağlantısının olmaması değil mi? Wi-Fi Finder, dünya genelindeki yaklaşık 600 bine yakın kablosuz bağlantı noktasını kullanıcısına sunuyor. Kişinin konumuna bağlı olarak çevredeki kablosuz bağlantı noktaları bildiren ve hatta bunu harita desteği ile sunan uygulama, kapsamlı bir veritabanına sahip.

  Around Me
  Bu uygulama, adından da anlaşılacağı üzere, etrafınızda nelerin olduğunu size bildiriyor. İlk kez gittiğiniz bir şehirde kaybolmadan gitmek istediğiniz yerleri bulmanızı sağlayan lokasyon bazlı bir keşif uygulaması olan Around Me, bulunduğunuz lokasyonu tespit ederek yakınınızdaki benzincileri, restoranları, barları, otelleri, hastaneleri gösteriyor.

  Tripadvisor
  Seyahatiniz sırasında, o yerleri sizden önce görmüş insanların tavsiyelerine ihtiyacınız olabilir. Örneğin gittiğiniz şehrin en lüks restoranında yemek yemek isteyebilir ve daha önce gitmiş olanların neler düşündüğünü merak edebilirsiniz. Tripadvisor, seyahat ettiğiniz şehrin en çok ziyaret edilen yerlerini, en sık yemek yenilen restoranını veri tabanında tutuyor ve daha önce deneyimleyenlerin tavsiyelerine göz gezdirmenize imkan sağlıyor.

  Google Maps
  Pek çok farklı ülkeyi ve şehri gezeceğiniz için bir haritaya ihtiyacınız olabilir. Google Maps uygulaması, gezip göreceğiniz şehirlerin, sokak sokak bilgilerini sizlere getiriyor. Böylelikle bol bol yürüyüş yapabilir ve hiç kaybolmadan otelinize dönebilirsiniz. Ya da gitmek istediğiniz yerin ne kadar mesafede olduğunu ve farklı yol alternatiflerini öğrenebilirsiniz.

  WhatsApp
  Seyahatiniz sırasında en çok ihtiyaç duyacağınız mobil uygulamalardan biri de WhatsApp. Çünkü siz dünya turundayken, yakınlarınız sizi merak edebilir ve onlarla görüşme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kuracağınız bir mobil bağlantı sayesinde yakınlarınıza ulaşabilir ve hatta internet aracılığıyla onları arayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN