Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelDünya Televizyon Günü için Dört Farklı Alternatif Model İncelemesi

  Dünya Televizyon Günü için Dört Farklı Alternatif Model İncelemesi

  Televizyon uzun zamandır hayatımızda ve bu gerçek uzun yıllar boyunca değişmeyecek gibi. Siyah beyaz, tek kanallı dönemden uydulara ve yüksek çözünürlüklü yayınlara geçişi televizyonla yaşadık. Çünkü televizyon teknolojisi yeniliklere ayak uydurmayı başardığı için önemli bir iletişim aracı olmaya devam ediyor. Elbette geleneksel televizyon anlayışı, kimilerince “aptal kutusu” yerini uzun zamandır “akıllı” televizyon kavramına bıraktı. Tabii ki esas mesele içerik kalitesi. Televizyonun önemini vurgulamak için Birleşmiş Milletler 1999 yılından beri 21 Kasım’ı Dünya Televizyon Günü olarak kutluyor. Biz de bugüne özel televizyon seçenekleri ile bugünü anlamlı hale getirmeye çalışacağız.

  Dünya Televizyon Günü
  Dünya Televizyon Günü için Ambilight ışıkları farklı bir atmosfer yaratmanızı sağlayabilir

  Dünya Televizyon Günü için ideal boyut Philips 58PUS8507

  Philips’ten 58 inç boyutunda bir Android TV ile başlıyoruz. Televizyon, 55 inçi küçük bulan fakat 65’e de yeri olmayanlar için oldukça ideal bir boya sahip. Bu modelde Philips P5 işlemci kullanıyor. Bu sayede görüntü daha doğal ve yumuşak sonuç veriyor. İnce bir kasaya sahip ürünün Ambilight teknolojisini oldukça başarılı buluyorum. Ekrandaki renklere göre ışık yayan bu özellik televizyonu farklı kılıyor. HDR10+ ve DolbyVision destekleyen ürün aynı zamanda 2 adet HDMI 2.1 ile geliyor. VRR denilen oyuncular için önemli değişken tazeleme hızı toplam 4 HDMI portunda da bulunuyor. Son olarak televizyonu Alexa veya Google Asistan ile kontrol edebiliyorsunuz.

  Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

  Sony
  Renkleri ve hızlı paneli ile Sony öne çıkıyor

  Sony BRAVIA KD55X89J

  Sony bu üründe 100Hz panel kullanarak hareketli görüntülerde fark yaratıyor. Bu üründe de HDMI 2.1 ve VRR desteği bulunuyor. Sonuç olarak F1 veya aksiyon film izlemek için panel doğru seçim. Bunun üzerine Sony, TRILUMINOS adını verdiği görüntü teknolojisi kullanıyor. Açıkçası Sony’nin renklerini ve canlılığını beğeniyorum. TRILUMINOS ile Sony’nin X1 işlemcisi yan yana geldiğinde doygun ve canlı renkler elde ediyorsunuz. HDR konusunda da Sony, farklı ve zor bir yol seçiyor. Birçok televizyon genel olarak ekrandaki parlaklık değerini baz alırken Sony, nesneleri ayırt ediyor. Örneğin bir okyanusun ortasında ada gibi manzarada HDR, farklı davranıyor. OLED olmamasına rağmen ekranın siyah değerleri de başarılı. Ürünün çerçevesinin rakiplerine göre biraz daha kalın olduğunu belirtelim.

  Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

  Dünya Televizyon Günü
  TCL, Dünya Televizyon Günü için listenizde olması gereken bir marka

  TCL 65C825GTV

  Son dönemin yükselen TV markalarından biri de TCL. Ürün 65 inç olduğu için büyüklüğü ile öne çıkıyor. Bu model Dolby Vision HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log-Gamma) Dolby Vision IQ formatlarını destekleyerek tam not alıyor. Televizyon ayrıca QLED ve mini led özellikleri ile geliyor. Kuantum LED açılımına sahip bu teknolojiyi daha çok Samsung’dan biliyoruz. Bu da yerel olarak bağımsız bir şekilde ekranda kontrast ve renk değerlerinin ayarlanmasını sağlıyor. Ürünün öne çıkan özelliklerinden biri ise dahili ses sistemi. Ünlü ses markası Onkyo ile çalışan TCL, televizyona 30W subfoorer’ın dahil olduğu 2.1 kanal yerleştirmeyi başarmış. Harici bir ses çözümü düşünmeyenler için en iyi dahili seslerden biri bu TV’de yer alıyor.

  Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

  LG 55UQ75006

  LG, OLED televizyonları ile öne çıkıyor. Fakat bu televizyonlar yüksek fiyatlı. 2022’nin giriş modeli ise 7000 serisinden 75006. Giriş olmasına rağmen LG, her sene bu modeli geliştirmeyi başarıyor. HDR10 PRO desteği ile gelen ürün, α5 Gen5 AI işlemci ile geliyor ve Filmmaker denilen modu destekliyor. Bu mod, içerik üreticilerinin hedeflediği görüntü kalitesini sunuyor. Her ne kadar daha üst modeller α7 işlemci ile gelse de performans yeterli seviyede. LG, kendi işletim sistemi WebOS kullanıyor. Bazıları bu işletim sistemini sevmiyor. Ancak LG, gerekli güncellemeleri sunup yazılım desteği konusunda kullanıcıları yalnız bırakmıyor.

  Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

  Evet, farklı özellikleriyle dört modeli inceledik. Dünya Televizyon Günü için elbette birçok alternatif bulunuyor. Umarız bugün, televizyon deneyiminizi yükseltmeniz için size vesile olur. Keyifli seyirler!

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN