Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürDünya Patlamış Mısır Günü

  Dünya Patlamış Mısır Günü

  Dünya Patlamış Mısır Günü’nde sinema keyfini evinizde yaşayabilirsiniz!

  Her sene tam 19 Ocak’ta kutlanan Patlamış Mısır Günü, ya da orijinal adıyla ‘Popcorn Day’ adından da anlaşılacağı üzere, neredeyse herkesin severek tükettiği patlamış mısırın kutlandığı gün olarak geçer. Patlamış mısır neredeyse her şeyin yanına gider ve her kutlamanın bir parçasıdır. Çeşitli özel günlerde, aile toplantılarında, sevgili ile baş başa bir akşamda veya arkadaşlarla toplanınca tüketilen, hem yapımı kolay, hem de tadı oldukça güzel bir yiyecek olduğundan, patlamış mısırın yeri bizler için bir ayrıdır. Peki tüm bu özel günler bir yana dursun, patlamış mısır denince asıl aklınıza hangi aktivite geliyor? Elbette sinemaya gitmek ve film izlemek! Ancak iş hayatının yoğun temposu yüzünden yorulan veya basitçe sinemaya gitmek istemeyip evinin sıcacık ortamında, kendi rahatlığında film izlemek isteyen sinema severler genellikle evde oturmayı ve kendi sinemasını yaratmayı sever. Biz de bu yazıda evinizde kendinize ait bir sinema salonu yapmanız için gereken şeyleri sıralayacak ve kusursuz bir sinema keyfine sahip olmanızı sağlayacağız.

  home-cinema-1

  Lezzetli patlamış mısır yapmak artık çok daha kolay

  Elektronik ev aletleri konusunda dayanıklılığı ile kullanıcı dostu markalardan birisi olan Goldmaster’ın mısır patlatma makinesi bir sinema gecesinde ihtiyacınız olan bir numaralı şey olabilir. Tavasıyla, etrafa sıçrayan yağıyla, yanığıyla uğraşmak yerine GoldMaster GM-423 Pat Pat’ı mutfağınızın tatlı bir köşesine koymanız ve kullanım talimatlarını gerçekleştirmeniz yeterli. Ardından gelen 3-5 dakika içerisinde patlamış mısırınız sıcacık ve lezzetli bir şekilde hazır olacaktır. Üstelik yapışmaz kaplama mısır patlatma yüzeyi sayesinde yağlı ve tuzlu kullanım sonrası temizlik de oldukça kolay olacaktır.

  goldmaster pat pat

  “Beni televizyon ile sınırlama, sinema perdesi istiyorum” diyenler için…

  Sinema keyfini direkt olarak evinize taşımak, hatta tam anlamıyla bir sinema perdesini evinize kurmak için aslında EPSON S31 Projektör yegane yardımcınız olmaya yetecektir. Büyük bir perdeye veya lekesiz bir duvara rahatlıkla yansıtıp kocaman bir ekranda film izleyebilir ve sinema tadının en doğalına, kendi evinizde erişebilirsiniz. 800X600 çözünürlük, 15.000:1 kontrast değeri ve 3LCD teknolojisi ile EPSON S31 sinema severlerin vazgeçilmezlerinden birisi.

  epson projektör

  4K çözünürlüğünde, evinizin salonunda film izlemek artık mümkün

  Görsel teknolojilerin doruk noktası haline gelen ve artık neredeyse her yeni üründe bir standart halini alan 4K çözünürlük desteği sinema severlerin favorilerinden birisi. Vestel 43UB7750 4K Ultra HD LED TV sayesinde 4K çözünürlüğünün keyfine sonuna kadar varabilir ve filmleri en yüksek kalitede izleyebilirsiniz. Üstelik televizyonun dahili uydu alıcı ve UHD özelliklerine sahip olması da bu ürünü çekici kılan diğer özelliklerden sadece birkaçı. Eğer 4K kalitesinde bir sinema salonunu direkt olarak evinize kurmak istiyorsanız bu ürün tam size göre.

  vestel 4k

  Sizi filmin içine sürükleyecek, patlamış mısır sesini unutturacak bir ses kalitesi

  Sinemada her ne kadar görsellik ön planda olsa da, ses kalitesi de bir o kadar önemlidir. Bir korku filminin en gerilimli sahnesindeki heyecanlı müzik veya dramatik bir sahnedeki konuşmalardaki en ufak duygu bile hissedildiği zaman, sinema keyfi dörde, beşe katlanıyor. Bu noktada da evinizdeki sinema salonunun çok sağlam bir ses sistemine sahip olması gerekiyor. LG SH7 Soundbar Hoparlör de tam olarak bu işi halletmeye ve size müthiş bir sinema keyfi sunmaya geliyor. 4.1 Kanal ve 360W toplam ses gücüne sahip olan LG SH7 harika bir ses kalitesi için ihtiyacınız olan tek şey.

  lg sound bar

  Modern çağın sinemaskopları

  Evinize kuracağınız sinema salonu için son olarak bir de modern bir sinemaskopa ihtiyacınız var. Günümüzde artık sinemaskopların yerini DVD oynatıcılar üstlendi ve LG DP132H bu konuda da ihtiyacınız olanı fazlasıyla veriyor. HDMI ve USB girişleri, ayrıca Ekran Kaydedici özellikleriyle dilediğiniz filmi büyük rahatlık ve gerçek kalitesi ile çalıştırabileceğiniz LG DP132H DVD Oynatıcı, sinema keyfini yaşatabilecek yegane sinemaskop olarak sinema salonunuzun vazgeçilmezi olacak.

  lg dvd

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN