Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelDünya Mutluluk Günü İçin Kendinizi ve Sevdiklerinizi Gülümseten Hediyeler

  Dünya Mutluluk Günü İçin Kendinizi ve Sevdiklerinizi Gülümseten Hediyeler

  Hayatımız bir koşuşturmayla, bir yerlere yetişme telaşıyla geçiyor. Bazen durup bir nefes almayı unutuyoruz. Bu yüzden Birleşmiş Milletler (BM), mutluluğa dair farkındalığımızı artırmak adına Dünya Mutluluk Günü üzerine çalışıyor. 2013 yılından bu yana kutlanan bu özel günde insanlık için mutluluk hedefleri masaya yatıyor. Örneğin bu hedefler içerisinde ekonomik büyüme ve eşitlik ilkeleri başı çekiyor. Hatta BM, 2015’te yoksulluğu sona erdirmeyi, eşitsizliği azaltmayı amaçlayan 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefini başlattı. Artık daha da kapsayıcı adımlar atan BM, gezegeni korumaya dönük planlar yapıyor. Biz de bu yazımızda kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu edecek hediyelere yer vereceğiz. En azından mutlu muyuz ve mutlu olmak için neler yapabiliriz gibi sorularla hayatımızı güzelleştirmek umuduyla…

  Dünya Mutluluk Günü
  Dünya Mutluluk Günü için en kestirme yol bence bir yudum kahveden geçiyor

  Mutluluk Günü için bir Yudum Kahveye ne dersiniz?

  Modern zamanların tutkusu kahve ile başlıyoruz. Güne iyi bir kahve ile başlamak sizi zinde ve dinç tutacaktır. Tabii ki kahve detaylı bir konu. Ancak herkesin bu konuda uzmanlaşacak vakti ya da merakı yok. Dolayısıyla az eforla lezzetli bir içime ulaşmak için Tchibo Cafissimo Easy makinesini öneriyorum. Cafissimo kapsül kahveler ile uyumlu bu makine espresso, caffè crema ve normal kahve yapıyor.

  Kitap Oku Dünya Değişsin: Kobo Clara 2e

  Kahvenizi yudumlarken biraz kitap okumaya ne dersiniz? Elektronik kitap ya da e-book pratik ve portatif özellikleriyle öne çıkıyor. Tabletten farklı olarak bu da insanı daha fazla kitap okumaya teşvik ediyor. Üstelik bu cihazın çok başarılı bir gece modu var. Böylece gözü yormayan bir aydınlatma sistemi ile okuma yapabilirsiniz. 16GB kapasite ise kitaplar dışında sesli kitaplar için de harika bir depolama çözümü. Son olarak ürünün IPX8 yani 2 metre suda 60 dakika kalabildiğini hatırlatalım. Başka bir ifadeyle cihazı havuz, mutfak ve banyo gibi suyun olduğu ortamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  JBL Tune 570BT

  Kahvemizi yudumlarken kitabımızı okuyoruz. Peki, ne eksik? Elbette müzik! JBL’in kablosuz kulaküstü bu modeli Kobo e-book ile de uyumlu. Ürün iki cihaza bağlanma özelliğine sahip olduğu için telefonla da aynı anda kullanmak mümkün. JBL zaten başarılı 500 serisinde basları da iyileştirerek bu modeli sunuyor. 160 gram ağırlığındaki ürünün şarj süresi 40 saate varıyor. Aktif gürültü engelleme özelliği olmaması bir eksi. Ancak ürün bu haliyle tam bir fiyat performans canavarı.

  Dünya Mutluluk Günü
  Dünya Mutluluk Günü, fotoğraf ile unutulmaz bir anı olsun

  Fujifilm Instax Wide 300

  Şipşak ya da anlık fotoğrafların büyüsünü hiçbir dijital makine yakalayamıyor. Bir fotoğrafı çektikten kısa bir süre sonra baskı olarak elinize almanın hissi tartışılmaz. Uzun yıllardır Fujifilm’in Instax Wide modelini kullanıyorum. Rahatlıkla söyleyebilirim ki bu tarz bir makine ile mutluluğun resmini çekebilirsiniz. Üstelik bu modelin “Wide” olması kağıtların da büyük olmak anlamına geliyor. Kağıtların kalitesi ise çok iyi. Yıllardır hiç solmayan kareler duvarlarımı kaplıyor. Üstelik ülkemizde ve dünyanın her yerinde bu kağıtlara ulaşmak çok kolay.

  Uluslararası Dünya Mutluluk Günü için benim hediye önerilerim bu şekilde. Tabii ki mutlu olmak ile bazı nesnelere ait olmak arasındaki denge önemli. Her türlü ürünü araştırdığınızda size gerçekten nasıl katkı sağlayacağını düşünmeyi ihmal etmeyin. Aksi halde içinizdeki boşlukları teknolojik hiçbir ürün dolduramaz. Ancak içinizdeki güzellikler geliştirmek için bu tarz ürünler fırsat olabilir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN