DSLR satışlarında zirvenin sahibi açıklandı

0

Japonya’da 2018 yılı için DSLR satışlarında zirvenin sahibi açıklandı. Zirvedeki marka, ayrıca aynasız sistemli fotoğraf makinesi satışlarında da 2018’i ilk sırada tamamladı.

Fotoğraf teknolojileri dendiğinde rakipsiz konumdaki ülke hiç şüphe yok ki Japonya. Sony, Canon, Nikon gibi üreticilerin menşei olan Uzak Asya ülkesinde tüketicilerin hangi markaları talep ettiği de önemli bir merak konusu. Bu noktada 2018 yılı için DSLR fotoğraf makineleri satış rakamlarını ele alan bir veri paylaşıldı. Ülkedeki satış verilerinin paylaşıldığı listede ilk sırada Canon yer aldı.

Buna göre Canon yüzde 57,4’lük Pazar payıyla listenin zirvesinde yer alıyor. Takipte ise Nikon’ı yüzde 39,3’le görüyoruz. Ricoh ise yüzde 3,1’lik paya sahip. Başka bir deyişle, Canon ve Nikon, Japonya’daki DSLR satışlarının yüzde 96,7’sine işaret ediyor.

Öte yandan 2017’de Canon’ın payı yüzde 61,1, Nikon’ın ise yüzde 34,4’tü. Her iki markanın da 2018’le birlikte diğer üreticilerden hatrı sayılır pay aldıkları dikkatlerden kaçmıyor.

Aynasız dünyasında da lider Canon. EOS M50 satışlarının tetiklediği bu segmentte Canon’ın payı yüzde 31,6. Olympus yüzde 23,5, hemen arkasındaki Sony ise 22,7 ile takipte.

Aynasız sistemli fotoğraf makinelerindeki yarış oldukça çekişmeli. Bu alanda sunulan birbirinden iddialı modeller arasındaki ayrım nispeten küçük farklarla şekilleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın