Dropbox şifre yöneticisi uygulaması geliştiriyor

0

Kapalı beta aşamasındaki Dropbox şifre yöneticisi uygulaması, şu anda sadece Android platformu üzerinden erişime açık…

Depolama servisi Dropbox şifre yöneticisi uygulaması geliştirme testlerine başladı. Dropbox Passwords adındaki yeni uygulama ile tüm hesapların şifrelere tek bir yerden yönetilebilecek. Dropbox, söz konusu uygulamayı geçtiğimiz günlerde herhangi bir duyuru yapmadan faaliyete geçirdi. Kapalı beta aşamasındaki uygulamaya şu anda sadece Android platformundan erişilebilirken çok yakında tüm kullanıcılara açılarak Apple cihazlara da gelmesi bekleniyor.

Dropbox Passwords uygulaması dikkat çekiyor. Google Play Store üzerinden indirilebilen uygulamada yer alan bilgide şu anda geliştirme aşamasında olunduğu ve işleyişinde çeşitli sorunların olabileceği belirtiliyor. Diğer şifre yönetici uygulamalara göre oldukça basit bir tasarımı olan uygulama sayesinde diğer uygulamalardaki gibi özel şifre oluşturulabiliyor. Bu sayede tüm uygulamaların şifreleri tek bir yerde saklanıyor ve istenilen zamanda erişilebiliyor. Uygulamaya farklı cihazlardan erişildiği zaman tüm şifreler otomatik olarak cihaz ile eşitleniyor.

Uygulamanın tanıtım görsellerinde sıfır bilgiyle şifreleme ifadesi yer alıyor. LastPass, 1Password ve Dashlane gibi popüler şifre yönetici uygulamalarının da kullandığı protokolü kullanan Dropbox Passwords bu sayede verilere sadece kullanılabilmesini sağlıyor.

İlk olarak Android Police sitesi tarafından fark edilen uygulama tek tıkla giriş yapabilme özelliğiyle dikkat çekiyor. Android Oreo ile gelen otomatik doldurma özelliği sayesinde erişim izni olan uygulamalar kullanıcı adı ve şifre alanlarını otomatik olarak doldurabiliyor.

Cevap bırakın