Dropbox bu iki hizmete son veriyor

0

dropboxBulut depolama şirketi Dropbox, ana faaliyet alanının yanında bazı çevrimiçi hizmetler üzerinde de yoğunlaşmıştı. Bunlar arasında fotoğraf galerisi uygulaması Carousel ve MailBox adını alan e-mail hizmeti öne çıkanlar arasındaydı. Popüler şirket, rekabetin oldukça dışında kalan bu iki platformu önümüzdeki yıl (2016’da) tamamen sonlandıracağını duyurdu.

2016’nın ilk aylarında sonlandırılacak Carousel ve MailBox, tahminlere göre Dropbox adına planlama ve belirlenen hedeflerin bir hayli gerisinde kaldı. Dropbox’ın niş bir alan olan bulut depolama konusunda yoğunlaşması da bu konuda etkili olan faktörler arasında yer aldı. Öte yandan otoritelere göre söz konusu gelişme; bulut depolama şirketinin kendi sınırları içindeki konulara daha fazla yoğunlaşması, geliştirme çalışmalarının ivme ile devam etmesi gibi etkenleri de beraberinde getirecek.

Ekran_Resmi_2015-12-08_00_44_31 Şubat-Mart döneminde fişleri çekilecek

Dropbox’ın e-mail istemcisi MailBox, App Store ve Android uygulama mağazası Google Play’den 26 Şubat 2016’da kaldırılacak. Bu noktada Gmail ve iCloud’a entegrasyon sağlanacak. Carousel ise ise 31 Mart itibarıyla artık dijital dünyada varolmayacak.

Teknoloji dünyasına ilişkin en son gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz. Media Trend’i takip etmeye devam edin.

Cevap bırakın