Drone Kontrol Uygulamaları

0

Drone Kontrol Uygulamaları ile daha iyi bir drone pilotu olmaya, benzersiz video ve fotoğraflar çekmeye ne dersiniz? 

Yazımda sizin için çok değerli bilgiler var. 

İnsansız hava aracı olan drone, önce sivil hayatta ardından askeri alanlarda kullanılmak için üretilmişti. Günümüzde ise pek çok kişinin büyük keyif aldığı bir hobi haline geldi.

Uzaktan kumanda edilen drone’lar, cep telefonu ya da tablet gibi mobil cihazlar tarafından da kontrol edilebiliyor. Dört kontrol kanalı ile kablosuz olarak çalışan drone’lar, muhteşem fotoğraflar ve videolar çekmenizi mümkün kılıyor. 

Benzersiz bir deneyim sunan drone’lar, günümüzde herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir konumda. Başlıca Drone & Multikopter, AR Drone, Air Drone gibi çeşitleri MediaMarkt ‘ta bulabilirsiniz. 

 

Drone Kontrol Uygulamaları ile benzersiz video ve fotoğraflar çekmeye ne dersiniz?

Drone Kontrol Uygulamaları

Kullanabileceğiniz pek çok done kontrol uygulaması var. Hepsi iyi bir drone pilotu olabilmenize büyük katkı sağlıyor. Ancak drone sahibi olmak, uçmak için yeterli gelmiyor.   

Drone satın aldıktan sonra yapmanız gereken en önemli şeylerden biri doğru uygulamayı bulmakla ilgili. Drone uygulamaları sadece cihazınızı uçurmaya yardımcı olmuyor, aynı zamanda hava koşullarını izlemenize, veri toplamanıza, uçuş bilgilerinizi kaydetmenize ve diğer done pilotları ile ile iletişim kurmanıza da olanak sağlıyor.

Şimdi gelin, drone için geliştirilen en iyi kontrol uygulamalarını birlikte görelim.

 

Hover

Hover, yeni drone pilotlarının ilk uçuşlarını yaparken indirmesi gereken başlangıç dostu bir uygulama. Verilerinizi kaydetmeniz için gerçek zamanlı hava durumu raporları, uçuş bölgeleri ve uçuş günlüğü gibi faydalı bilgileri bulabileceğiniz uygulama ile deneyimsizliğinizin üstesinden kolayca gelebilirsiniz. 

 

B4UFLY 

Bu uygulama, uçuş oluşturmak için planlama modu ile birlikte birçok farklı kaynak sunuyor. Mevcut konumunuzu ve planlamanızı gözden geçirerek operasyonel kısıtlamalar konusunda da sizi uyarıyor. Bilgilendirme ekranının basitliği sebebiyle alan araştırması yapmak için B4UFLY’ı kullanabilirsiniz. 

 

DJI Go

Drone Kontrol Uygulamaları arasında yer alan DJI Go, drone uçağınızdan canlı HD görüntü sağlıyor. Uçuş verilerini sürekli izlemenizi mümkün kılan uygulama; “beni takip et” modu ve “ev kilidi” modu da dahil olmak üzere bir dizi akıllı otomatik uçuş modu sunuyor. Bu uygulama aynı zamanda videolarınızı hızlıca kaydetmenize ve paylaşmanıza izin veriyor. 

 

UAV Forecast

Bölgenizdeki hava koşulları konusunda detaylı bilgi alabileceğiniz bu uygulama, aynı zamanda uçuş planlamanıza bağlı hava değişiklikleri konusunda ayrıntılı bilgi ve uyarı ekranı da sunuyor. GPS uyduları, güneş aktivitesi, uçuş kısıtlamaları eşliğinde yönlendirici bilgiler ile uçmak ve en ideal hava tahminlerini öğrenmek için bu uygulamayı kullanmanızı öneririm. 

 

Litchi

Litchi, hızlı hareket etmeniz gereken uçuşlar veya yüksek hareketli spor görüntüleri gibi zor konularda oldukça işlevsel. Siz zorlu koşullarla uğraşırken bile mükemmel drone kayıtları almak için tasarlanan bu videografi uygulaması, yüksek çözünürlüklü çekimler için de ideal. 

 

Uçuş pilotluğuna yeni başlayacaklar için ideal uygulamalar.

Airnest

Airnest, uçuş öncesi tam bir planlama yapmayı tercih edenler için sürprizleri ortadan kaldırıyor. GPS performansı, yönlendirme, irtifa, hız ve daha fazlası için yönlendirici analizler sunan uygulama, olası sorunları hesaplayarak hareket etmenizi mümkün kılıyor. Uçuş sonrası drone performansını da analiz eden uygulama, özelikle uçuş pilotluğuna yeni başlayacaklar için ideal. 

 

DroneDeploy

DroneDeploy en iyi otomatik drone haritalama uygulamalarından biri. Drone için otomatik bir uçuş yolu planlayabileceğiniz uygulama; kalkış, uçuş düzenleri, otomatik görüntü yakalama, video akışı ve iniş işlemlerini yönetmenizi kolaylaştırıyor. Tıpkı Airnest gibi uçuş pilotluğuna yeni başlayacaklar için ideal. 

 

Google Maps

Hemen herkesin vazgeçilmezi olan Google Maps, uçuş planlaması öncesi mesafeleri ölçmek ve elbette oraya nasıl gidileceğini bulmak dahil olmak üzere birçok görev için kullanışlı. Manzara yüzeyini daha iyi görebilmek için, özellikle Arazi Modu’ndaki topoğrafik haritayı kullanmanızı öneririm. 

 

Umarım kullanmanızı önerdiğim bu uygulamalar ile harika fotoğraf ve videolar çekebilir, drone pilotluğu konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

Kısa video yapma uygulamaları ile eğlenceli içerikler hazırlamaya ne dersiniz?

Kısa videoların yükselişi sürüyor, aşağıdaki yazımda video yaparken kullanabileceğiniz pratik uygulamalara yer vermiştim. 

 

Kısa Video Yapma Uygulamaları

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Cevap bırakın