Bu drone havada kalma rekorunun yeni sahibi!

0

4 saat 40 dakika boyunca havada kalan hibrit drone Quaternium Hybrix.20, bu alanda yeni rekorun sahibi oldu. İşte detaylar…

Drone’ların sadece birkaç dakika havada kaldığı ilk günleri çok gerilerde kaldı. Günümüzde rekabet sahalarından biri olarak uzun şarj dayanıklılığı, üreticilerin teknolojilerinin merkezinde konumlandırdıkları konu başlıklarından biri haline gelmiş durumda. Bu alanda rekorlar bile var. Daha öncesinde 2 saat 40 dakika, en uzun süre havada kalabilen drone’un ulaştığı son derece çarpıcı veriydi. Bu süre, tam 2 saat daha geliştirildi.

Rekorun yeni sahibi 4 saat 40 dakika boyunca havada kalan hibrit drone Quaternium Hybrix.20. Elektrik ve benzin kullanarak çalışan drone, bu sayede ‘hibrit’ özelliği kazanıyor. Üstelik son derece inovatif bir özellik olarak kendi elektriğini kendi üretiyor. Uzun süreli projeler için son derece başarılı bir seçim olacağına şüphe yok.

Modüler tasarıma sahip

Modüler gövde tasarımıyla dikkat çeken drone’un kanat ve kanatları tutan kısımları yerinden sökülerek taşınabiliyor. Bu sayede mobilite anlanında da öne çıkıyor. Saatte maksimum 80km hıza ulaşan drone’un ağırlığı ise 13,5 kg.

Dört adet pervanesi bulunan Quaternium Hybrix.20, Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alan en uzun süreli havada kalan drone’u geride bırakmayı başarmış durumda.

Haberin devamında rekor anını izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz…

Cevap bırakın