DRM Koruması PC’den Sonra Android Oyunlarına da Geliyor

0

Mobil oyunların korsan yazılımlar ile ücretli oyunların ücretsiz veya oyun dosyalarının motife edilmesiyle oyun için güçlendirme satın alınmış gibi gösterilmesinin önüne geçilecek.

Oyun sektörünün en büyük problemi olan korsan oyunların önüne geçmek için masaüstü platformlarındaki oyunlarında ardından Android oyunları için de DRM koruması geliyor. Denuvo firması tarafından yıllardır PC oyunları için geliştirilen yöntem bundan sonra Android oyunları için de kullanılabilecek. Denuvo oyun yazılımını kırarak dosyaları herkesin erişebilmesini sağlayan korsan yöntemlerin önene geçmek için Mobile Game Protection isimli yöntem geliştirdiğini açıkladı.

Mobile Game Protection ile Android oyunları koruma altında

Mobil oyunların korsan yazılımlar ile ücretli oyunların ücretsiz veya oyun dosyalarının motife edilmesiyle oyun için güçlendirme satın alınmış gibi gösterilmesinin önüne geçilecek. Denuvo tarafından geliştirilen Mobile Game Protection oyunun kurulum dosyalarına entegre edilerek, kaynak kodunu gereksiz hale getiriyor. Bu şekilde korsanların oyun kodlarını değiştire, hata ayıklama ve tercine mühendislik işlemlerinin önüne geçilmiş oluyor. Bu işlem oyun oynam deneyimine ise sen az etki yapacak şekilde çalışıyor.

Öte yandan bu koruma yöntemi PC oyunlarında kaynak dosyalara etki etmesi nedeniyle yavaş yüklemelere neden oluyor. Oyun severler tarafından eleştirilere neden olan bu durumun mobil oyunlarda da yaşanabileceği ve yavaş yükleme gibi problemler nedeniyle oyun severlerin sıkıntı yaşayabileceği belirtiliyor.

 

Cevap bırakın