Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  İncelemelerDreame D10S robot süpürgenin öne çıkan özellikleri

  Dreame D10S robot süpürgenin öne çıkan özellikleri

  Dreame D10S robot süpürge mop atma özelliği ile hem süpüren hem de silen bir ürün olmuş. İşte robot süpürgenin detayları.

  Ülkemize yeni giriş yapan bir marka olan Dreame, farklı ürünlere sahip. Bunlar ağırlıklı olarak süpürge kategorisinde yer alıyor. Dreame D10S aslında 3 farklı modelden oluşan bir süpürge ailesi. Dreame D10S, D10 Plus ve D10 Pro. Bu modellerden D10 Plus özel bir istasyona sahip ve bu istasyon sayesinde süpürgenin toz haznesini 2 ay boyunca unutuyorsunuz. D10 Pro modeli ise markanın orta seviye modeli olarak karşımıza çıkıyor.

  D10S ise ailenin giriş seviyesi modeli. Bu model hem siliyor hem süpürüyor. LDS navigasyon sistemine sahip olan süpürge, 5000 Pa emiş gücü ile donatılmış. 570 ml toz tank kapasitesi bulunan süpürge, 235 ml su tankına sahip. Bu su tankı mop sistemine entegre ve takıp çıkarılabiliyor.

  Dreame D10S

  Halı ve düz zeminlerde çalışabilen süpürge, kauçuk bir fırçaya sahip. Bu ana fırçanın kauçuk olması isabet olmuş. Bu sayede bu fırçaya saç ve tüy gibi parçalar hiç takılmıyor.

  Dreame D10S, Dreame Home isimli bir uygulama ile kontrol ediliyor. Bu uygulamayı ve süpürgeyi ilk kez kurduğunuzda ilk olarak bulunduğu odanın haritasını çıkarıyor. Sonra temizlik işlemine başlıyor.

  Uygulama ile birçok ayarı açıp kapatabiliyorsunuz: Bunlar arasında emiş gücü ve fırçanın hareketini artırma, belli bir bölgeyi ya da odayı temizleme, yazılım güncellemesi yapma gibi seçenekler bulunuyor.

  Halı üzerinde de çalışabilen süpürge engellerin yerini öğrenebiliyor ve belli bir süre sonra bu öğrenme algoritması ile temizlik yapmaya başlıyor.

  Apple Home Kit ve Google Home uyumlu bu robotu telefonunuzdan sesli komut vererek de kullanabiliyorsunuz. Ben Google Asistan ile denedim ve sonuç gayet güzel oldu.

  Genel olarak temizliğinden memnun kaldığım Dreame’nin bu minik yardımcısı benden tam puan aldı. Hem temizlemesi hem de paspas atabiliyor olması güzel bir detay. Ayrıca süpürge farklı odaları da temizleyebiliyor. Hatta farklı katlarda da temizlik yaptırabiliyorsunuz. Çok katlı evi olanların kullanabileceği güzel bir özellik.

  Son olarak cihazın yerden yüksekliğinin 8 cm’e ulaştığını belirteyim. Bu değerden daha yüksek (mesela 9 m) baza, köşe takımı, çekyat ve benzeri oturma gruplarının altına girebileceğini belirteyim.

   

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN