Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiDört çekerli iPhone ve iPad’ler 2019’da geliyor!

  Dört çekerli iPhone ve iPad’ler 2019’da geliyor!

  AppleCarBack34_v004

  Teknoloji dünyasının öncü şirketlerinden Apple’ın elektrikli otomobil üretimine 2019 yılında geçeceği iddia edildi. ABD’nin en saygın yayın organlarından The Wall Street Journal’da yer alan habere göre şirket, otomobil alanındaki yatırımlarının meyvesini almak için önemli bir eşiği geride bırakmış durumda.

  Google’ın uzun süredir devam eden elektrikli ve kendi kendine gidebilen otomobil testlerinin ardından özellikle bu yıl içinde Apple’ın da benzer adımlar atmakta olduğu açığa çıkmıştı. Bu alanda çok sayıda ismi işe aldığı bilinen ve ilk etapta fizibilite çalışmalarına yoğunlaşıldığı kaydedilmişti.

  google-car

  Google’ın da otomobil alanında çalışmalar yürüttüğü biliniyor…

  Kısa süre önce otomobil alanında görev verilmek üzere yeni bir işe alım gerçekleştiren Apple’ın 2019’da geleceği belirtilen otomobillerinde bilgisayar teknolojileri ve mobil cihazlarla yüksek senkronizasyon dikkat çekecek. Cihaz ve yazılımlarındaki sofistike, sade tasarım anlayışı ile dikkat çeken Apple’ın otomobilleri için eski Ford tasarımcısı Marc Newson’ın görev aldığı da biliniyor. Araçların görsel tasarımları da büyük bir merakla bekleniyor.

  Apple-Car-3

  Yeni nesil otomobillerde kullanılan ECU adlı teknoloji, iOS cihazlar tarafından yönetilecek ve bu sayede Apple’ın gelecekte piyasaya sunulacak otomobillerin adeta dört çekerli iPhone ve iPad gibi çalışacak. Fren, gaz gibi fonksiyonlarının iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar ile yönetileceği bildirilen Apple araçlarında yakıt tasarrufunun da ön planda olacağı iddia edilenler arasında. Öte yandan yıllardır çeşitli konseptlerle ve ‘iCar’ adlı bir isimlendirme ile üzerinde konuşulan otomobillerin gerçek hallerinin 2017 yılında görücüye çıkacağı ifade ediliyor.

  Not: Apple otomobil görselleri temsilidir. 

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN