Dört arka kameralı Samsung Galaxy A71 tanıtıldı

0

64 MP çözünürlüğe sahip ana kamera, L biçiminde kamera yuvası, makro sensör ve 6.7 inçlik Super AMOLED ekran birleşti, ortaya Samsung Galaxy A71 modeli çıktı.

Samsung tarafından başlatılan yeni Galaxy A 2020 serisine ait ilk model Galaxy A51, bir süre önce Vietnam’da tanıtılmıştı. Son olarak Galaxy A71 modeli de resmi olarak duyuruldu.

Samsung Galaxy A71, 1080×2400 çözünürlükte ve 6.7 inç boyutunda Super AMOLED ekrana sahip. Zaten bu, önceki nesil modellerde de yer alıyordu. Ancak tasarımda değişikliğe gidilmiş ve orta üst bölümü, delikli çentik tasarımıyla bütünleştirilmiş. Parmak izi okuyucunun ise her zamanki gibi ekrana entegrasyonu sağlanmış durumda.

Cihaz, gücünü 8 çekirdeği bulunan Snapdragon 730 yonga setinden alıyor. Telefon, 128 GB depolama alanı ve 6 GB/8 GB RAM bellek desteğiyle yüksek performanslı bir sistem olduğunu gösterirken, bataryası da 4500 mAh kapasitesiyle bu donanımlara eşlik ediyor.

Yeni kamera tasarımı

Android işletim sistemine sahip modelin arkasında ise el biçiminde yeni kamera yuvasıyla karşılaşıyoruz. 64 MP çözünürlükte ana sensörün yer aldığı cihaz, buna ek olarak 5 MP çözünürlükte derinlik sensörüne, 5 MP çözünürlükte yeni makro sensörüne ve 12 MP çözünürlükte ultra geniş açılı sensöre de sahip. Ön kamerası ise 32 MP çözünürlükte olan cihazın, fiyat etiketi şimdilik belli değil.

Cevap bırakın