DOOM Eternal nihayet duyuruldu

0

E3 2018 kapsamında duyurusu gerçekleştirilen yapımlardan biri de DOOM Eternal oldu. Hem de sürprizlerle birlikte. İşte detaylar…

Oyun endüstrisinin ve meraklılarının heyecanla beklediği yapım DOOM 2, farklı bir şekilde, daha doğrusu isimle de olsa nihayet duyuruldu. DOOM Eternal adıyla geleceği açıklanan yapım, başarılı oyun şirketi Bethesda tarafından verilen bazı bilgiler ve kısa bir fragman eşliğinde kalp atışlarına vites attırmayı başardı.

2016’da çıkışını gerçekleştirerek dünya genelinde önemli başarı yakalayan DOOM, gizem dolu bir fragmanla geldi. Son derece ‘ayrıntısız’ bir video maiyetindeki bu gizemli akış içerisinde, özellikle oynanış tarafında ipucu verilmediği dikkatlerden kaçmadı.

Bu yönüyle oyunun, çıkış tarihi için bekleyişin bir miktar uzun sürebileceğini düşündürdüğünü belirtelim. Ancak ilginç bir detay söz konusu, oyun bu kez mavi gezegen Dünya’da geçecek. Heyecan verici olacağına şüphe yok.

id Software’in geliştirdiği oyuna dair bir tür –ön sunum- yapmayı tercih eden Bethesda, Ağustos ayındaki QuakeCon oyun fuarında daha fazla bilginin paylaşılacağının altını çizerek bir nebze de yüreklere su serptti.

PC ve konsollara gelecek

İsmiyle şaşırtan DOOM Eternal (Sonsuz), PC ve konsollara gelecek. Mutlaka izlemenizi önereceğimiz kısa videosu ise hemen aşağıda yer alıyor. İyi seyirler dileriz.

E3 2018 hakkında daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın