Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelDolfi; çamaşır yıkayan tablet

  Dolfi; çamaşır yıkayan tablet

  SilkDünya deterjan pazarı büyüklüğü 43 milyar TL’yi geçmiş durumda… Türkiye’de ise bu rakam henüz 1.2 milyar TL civarında. Ülkemizde çamaşır makinesi olmayan hane sayısı yüzde 2… Ve Türk halkının haftalık çamaşır yıkama sıklığı ise ortalama 4.4… Yani, çamaşır makinesi haftanın 4,5 günü çalışıyor. Hatta, çamaşırların neredeyse yüzde 13’ü daha kirlenmeden yıkanıyor.

  Bir zamanlar annelerimizin çıkartamadığı o çok çetin lekeler artık büyük bir sorun teşkil etmiyor. Ayrıca yeni, enerji tasarruflu çamaşır makineleri az enerji ve su harcayarak, doğaya da saygı gösteriyor. Peki size, hiç deterjan kullanmayacağınızı söylesek… Tüm çamaşırlarınızı küçücük bir tablet yıkayacak desek… “Tabletlerin bir çamaşır yıkadığı kalmıştı!..” diye düşünürsünüz herhalde. Evet, sizi çamaşır yıkayan bir tabletle Dolfi ile tanıştırıyoruz, üstelik çok az deterjan harcayarak…

  Travel60 SAATTE 100 BİN DOLAR TOPLANDI

  Dolfi, üreticileri tarafından “Gelecek nesil yıkama aracı” olarak tanımlanıyor. Aslında, birkaç ay öncesine kadar yalnızca bir fikirdi. Seri üretime geçilebilmesi için 100 bin dolara ihtiyaç duyuluyordu. 20 Ocak tarihinde internette IndieGoGo web sitesinde görücüye çıktıktan sonra, yaklaşık 60 saat içinde gereken 100 bin dolar toplandı ve üretime başlandı. Destekçiler ürünlerine Ağustos ayından itibaren sahip olacaklar.

  Gelecek nesil yıkama aracı Dolfi’nin inovatif teknolojisinde yıkama işini aslında ses ötesi dalgalar yapıyor. Özellikle sıkça çamaşır yıkayanlar, giysilerinin kumaşı hassas olanlar, hemen her yıkamada küçük de olsa bir yıpranma payı olduğunu bilirler. Dolfi’nin en önemli özelliklerinden biri, hassas kumaşları hemen hemen hiç yıpratmadan kirleri çıkartabilme özelliği… Tamamen modüle edilmiş ses ötesi dalgalar kire ve bakterilere mikroskopik seviyede yapışıyor, kumaştan söküp alıyor ve geride temiz ve daha önemlisi yıpranmamış giysiler bırakıyor.

  DelicatesTÜM DÜNYA BEKLİYOR

  İnternetin gücüyle ünü dünyaya yayılan Dolfi hakkında, uluslararası medyaya birçok haber yayınlandı. Yaklaşık 10-20 yabancı dilde makaleler yazıldı. Amerika, Birleşik Krallık, Japonya, Hindistan, Çin, Güney Amerika ve Ortadoğu’da birçok kullanıcı Dolfi’nin piyasaya çıkmasını bekliyor.

  Dolfi, hem de evde kullanmak, hem de seyahat halinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir ürün… Normal standartlarda bir çamaşır makinesinden yüzde 80 daha az enerji kullanıyor. Yani, çevreye saygılı bir ürün olmakla birlikte, aynı zamanda elektrik faturalarının kabarık gelmesinden de koruyor. Son derece sessiz bir çalışma biçimi var Dolfi’nin… Özellikle bir çamaşır makinesinden söz ettiğimizi düşünürsek, Dolfi’yi gece, gündüz istediğiniz saatte, komşularınızı rahatsız etmek konusunda çekinceniz olmadan kullanabiliyorsunuz.

  HandSEYAHAT EDENLERE ÖZEL

  Son derece hafif ve taşınabilir olduğu için, evde pek de yer kaplamıyor. Küçük bir raf kendisi için yeterli olacaktır. Seyahat edeceğiniz zaman da bavulunuzda çok yer kaplamaz, 110 ve 220 V elektrik bağlantısını desteklediği için seyahat ettiğiniz yere kesinlikle uyum sağlayacaktır. Dolfi’nin yanısıra, çamaşır yıkama deneyimizi birçok açıdan geliştirecek akıllıca tasarlanmış aksesuarlar da kampanya ile birlikte sunuluyor. Bunların içinde;

  – Çamaşırları kuruturken kırışıklık yaratmayan şişirilebilir askı..
  – Dolfi’yle seyahat edenlere özel hemen her lavaboya uyabilen silikon tıpa…

  Dolfi’nin kurucusu Lena Solis, “Bizleri destekleyenlerden almış olduğumuz inanılmaz seviyedeki destekle, Dolfi’nin üretimini ileriye götürmekten dolayı çok heyecanlıyız.” diyor. Dolfi, erken sipariş verenler için 99 dolar fiyatında bir etiket taşıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN