Doğa Harikaları içerikleri Philips Ambilight TV’lerde

0

Philips TV & Sound ürünlerinin lisans sahibi TP Vision ve UNESCO ortağı The Explorers, doğanın bozulmamış güzelliklerini arşivlemek amacıyla Karayip’te bulunan Martinique Adası’nı ziyaret etti.

Adada çekilen doğa görüntüleri, Philips Ambilight TV’lerde yer alan The Explorers uygulaması üzerinden 4K olarak yayınlanacak. Hayata geçirilen projenin amacı, Martinique Adası ve dünyanın diğer yerlerinde henüz bozulmamış doğa görüntülerini izleyicilere göstermek ve bu sayede insanlarda doğa koruma bilinciyle ilgili farkındalık yaratmak.

Sloganı ‘’daha iyi korumak için daha iyi bilin’’ olan küresel proje kapsamında The Explorers; dünyanın dört bir yanındaki doğa harikalarının son teknoloji kullanarak görüntü ve video envanterini Philips TV’ler sayesinde izleyicilere ulaştırıyor.

2021’den bu yana UNESCO tarafından biyosfer rezervi olarak tanımlanan Martinique Adası, dünya genelindeki 36 biyolojik çeşitlilik noktasından biri. The Explorers’ın kameramanlar, fotoğrafçılar ve çizim ressamından oluşan ekibi; Martinique Adası’ndaki Pelee Dağı’nın çevresindeki ormanlık alanda bulunan endemik, simgesel ve sıradışı bitkileri görüntülemek amacıyla adayı ziyaret etti.

Benzersiz doğaya sahip adada birçok farklı flora ve fauna türü bulunuyor. Projenin bir diğer amacı da, adada yaşayan yerlilerin vahşi yaşam ve geleneklerini yaymak. The Explorers tarafından çekilen doğa görüntüleri yalnızca Philips Ambilight TV’lerde yer alacak.

Cevap bırakın