DJI’ın kurucusu Frank Wang servetine servet katıyor

0

Teknoloji dünyasında garajlarda (Apple gibi) ve yurt odalarında (Facebook, vb) ilk adımları atılan sayısız firma var. İşte bunlardan biri de drone üreticisi DJI. En çok tercih edilen drone markaları arasındaki şirketin sahibi Frank Wang, markanın temellerini 11 sene önce kendi yurt odasında atmıştı ve günümüze kadar başarıyla gelen DJI’ın kökenlerinin arkasındaki isim olmayı bilmişti. Başarılarına bir yenisini daha ekledi…

DJI’ın kurucusu olan 36 yaşındaki başarılı girişimci, iki ilginç ünvanın sahibi oldu. Bunlardan ilki Asya’nın en genç milyarderi, diğeri ise dünyanın ilk drone milyarderi…

Forbes’un açıkladığı en zenginler listesinde 3 milyar 200 milyon dolarlık servetiyle 76. Sırada yer alan Wang’in ilk 50’ye girebileceği konuşuluyor.

Çin’in önemli şehirlerinden Hangzhou’da doğan Wang, kamerayla uçarak kendisini takip eden bir uçağın hayaliyle büyür, daha sonrasında bu yöndeki çalışmalarını artıran Wang’in üniversitede geliştirdiği minyatür helikopter, Everest Dağı’nın neredeyse tepesine kadar uçmayı başarır. Kurduğu şirketi DJI, günümüzde 4 binin üzerinde çalışana sahip ve drone pazarının yüzde 50’den fazlasını elinde bulunduruyor.

DJI, oldukça güçlü bir füzyona sahip. Şirketin sadece hobi ya da çekimler için değil, profesyonel alanda kullanılan, çeşitli araştırmalarda boy gösteren ürünleri ile tanındığı bir marka.

Asya’nın en zengini Alibaba’nın kurucusu Jack Ma

Asya’nın en zengini ise Alibaba’nın sahibi Jack Ma. Aynı zamanda tüm dünyadaki en zengin 7. Isim olan Ma’nın sahip olduğu servet ise 37 milyar 400 milyon dolar.

Fotoğraf: David Hartung, Forbes.

Cevap bırakın