Mini drone DJI Spark ve Garmin’in aksiyon kamerası VIRB 360 tanıtıldı

0

Önde gelen drone markalarından DJI, yeni modeli Spark’ı lanse etti. ‘Mini drone’ şeklinde tanımlanan Spark’ın bir selfie drone olmadığının ise altı özenle çiziliyor. Eğlenceli aygıtın teknik özellikleri de son derece iddialı.

Yeni drone’un ağırlığı sadece 300 gram. Kolaylıkla taşınabilidiği kaydediliyor. Ölçüleri ise 143×143×55 mm seviyesinde. Özetle bir hayli küçük.

12 MP kamerası 1/2.3 inç sensörle geliyor. f/2.6 diyafram açıklığına sahip lensi ile düşük ışıkta nispeten net fotoğraflar elde edebilmek mümkün. Maksimum 3.968×2.976 çözünürlükte fotoğraf çekebilen drone ile 30fps hızda 1080p video kaydı gerçekleştirilebiliyor. Kamerası mekanik görüntü sabitleyicisi sisteme de sahip. DJI Spark, el hareketleriyle kontrol edilebilen bir model. Yukarı ve uzağa hareket ettirilebiliyor, fotoğraf çekiyor.

Maksimum 50km/s hızla hareket edebilen DJI Spark, tam dolu piliyle 16 dakika hareket halinde kalabiliyor. Drone, beyaz, mavi, yeşil, kırmızı, sarı renk alternatifleri ile ABD ve bazı ülkelerde ön siparişleri alınır durumda.

Bir haber de Garmin’den…

Öte yandan uzun süredir yeni bir ürün tanıtmayan Garmin, 4K çözünürlükte kayıt gerçekleştirebilen aksiyon kamerası VIRB 360’ı duyurdu. Dayanıklı tasarımıyla dikkat çeken aygıt, aynı zamanda 15 MP fotoğraf çekebiliyor. Adından da anlaşılacağı üzere 360 derece görüntü kaydına imkan tanıyan Garmin VIRB 360, sanal gerçeklik ve 360 derece görüntü ihtiyacı duyulan çeşitli alanlar için ilgi çekici alternatifler arasına dahil oluyor.

Cevap bırakın