DJI Phantom 4 Pro tanıtıldı

0

ekran-resmi-2016-11-17-09-42-39

Drone ekosisteminde yeni ve iddialı modellerin son dönemde daha az sıklıkla tanıtıldığına tanıklık ediliyor. Bu noktada ilgi çekici modellerden biri, tanınmış drone üreticisi DJI tarafından duyuruldu. İşte detaylar…

2006 yılında kurulan Çin merkezli teknoloji şirketi DJI, yeni drone modeli Phantom 4 Pro’yu lanse etti. Geçtiğimiz mart ayında tanıtımı gerçekleştirilen Phantom 4’ün gelişmiş versiyonu olarak sahne alan Phantom 4 Pro, iddialı özellikleri ile dikkat çekiyor.

Phantom 4 Pro, öncülü Phantom 4’e göre geliştirilmiş sensörleri ve kamerasıyla ön planda. Ayrıca şarj dayanıklılığı daha uzun ve akıllı uçuş modları sayesinde kullanımda daha fazla çokyönlülük vaat ediyor. Tasarım anlamında ise klasik DJI çizgileri görülüyor, ayrıca Phantom 4’ten herhangi bir farkı da bulunmadığı kaydediliyor. 1366 gram ağırlığa sahip.

20 MP fotoğraf çekebilen ve 24/25/30p hızlarında 4K video kaydı gerçekleştiren model, 3 akslı dengeleyicisi ve 5870 mAh kapasiteli LiPo 4S piliyle son derece iyi özelliklere sahip. Yarım saat şarj dayanıklılığı sunduğu kaydediliyor. 72 km/s hıza kadar ulaşabilen drone, segmentinin en yüksek hıza sahip seçenekleri arasında.

Üzerinde 5.5 inç ekranı bulunan uzaktan kumadasında USB ve HDMI portları bulunuyor, ayrıca 6000 mAh pil kapasitesiyle uzun şarj dayanıklılığı vaat ediyor.

Gündeme dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın