Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraDJI Osmo Pocket 3: Sınırları zorlayan vlog kamerası

  DJI Osmo Pocket 3: Sınırları zorlayan vlog kamerası

  DJI Osmo Pocket 3, özellikle yürürken video çekmek isteyenlere güzel bir kamera olmuş.

  DJI, Osmo Pocket serisini uzun yıllardır geliştirmeye devam ediyor. Bu ilginç tasarımlı (dikey bir çubuk şeklinde) kamera birinci ve ikinci sürümlerinde belli bir noktaya ulaşmıştı. Üçüncü model olan Osmo Pocket 3 ile artık zirve noktasına gelen bir model olmuş.

  DJI Osmo Pocket 3: Sınırları zorlayan vlog kamerası

  DJI Osmo Pocket 3 önceki sürümlerden farklı olarak daha büyük (2 inç) bir ekrana sahip. Üstelik bu ekran yatay ve dikey eksende hareket edebiliyor. Bu sayede dik ve yatay kadraj arasında anlık olarak değişim yapabiliyorsunuz.

  Kamera 4K 120 fps video kayıt yapabiliyor. Bu kaliteyi 1 inç büyüklüğünde CMOS bir sensör ile yapıyor. 3 eksenli Gimbal stabilizasyon özelliği bulunan kamera markanın Active Track adını verdiği nesne takibinin 6.0 sürümünü kullanıyor. D-Log M 10 bit log video desteği sunan kamera stereo ses kaydı yapabiliyor.

  Bu teknik özelliklerin ötesine baktığımızda ise bu serinin en büyük handikapı olan düşük ışık performansının kötü olmasının bu modelle ortadan kalktığını söyleyebiliriz. Artık gece çekimlerinde de gayet iyi sonuçlar alınabiliyor.

  DJI Osmo Pocket 3

  Öte yandan bu sürümle beraber Pocket ailesine DJI Mic 2 uyumu da geldi. Pocket 3 modelini DJI Mic 2 ile beraber kullanabiliyorsunuz. Üstelik bu kamerayı Combo Creator paketi ile alırsanız bir adet mikrofon kutudan çıkıyor. Üstelik bu mikrofonu doğrudan kamera ile beraber kullanabiliyorsunuz.

  Ek olarak kamerada zaman kodu verebilme, canlı yayın yapabilme, webcam olarak kullanabilme gibi özellikler yer alıyor.

  Zamanında Pocket’ın birinci sürümüne sahip olan biri olarak bu tarz kameraların özellikle hareket halinde çekim yaparken çok işe yaradığını belirtmek isterim. Bu tarz Vlog ağırlıklı iş üretenlerin makine parkurunda yer alması gereken bir kamera. Kameranın geliştirilmiş özellikleri ile çıta biraz daha yukarı taşınmış. Hem amatör hem profesyonel kullanıcıların ilgi alanına giren bir cihaz olan Pocket 3’ü bu tarz beklenti ve ihtiyaçları olan herkese tavsiye ederim. Özellikle gimbal özelliği çekilen videoların pürüzsüz ve kesintisiz olmasını sağlıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN