Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetDJI Osmo Action 4 İnceleme

  DJI Osmo Action 4 İnceleme

  DJI Osmo Action 4, aksiyon kameraları dünyasında gelinen son noktayı temsil eden üst düzey bir kamera. Kamerayı ve tüm parçalarını elimize aldığımızda çok kaliteli bir malzemeden üretilmiş olduğu hemen anlaşılıyor. Kameranın yeni ve daha büyük olan sensörü ile oldukça düşük ışıkta bile yüksek performans sağlamanız mümkün. Action 4, özellikle dalmayı sevenler için 18 metreye kadar su geçirmezlik özelliği ile dikkat çekiyor. Ayrıca -20°C kadar düşük sıcaklıklarda bile sorunsuz çalışıyor. Önde ve arkadaki dokunmatik ve renkli ekranlar büyük konfor sağlıyor. Cihazda stereo ses kaydı için dahili mikrofonlar bulunuyor. Kamera, 2,4 / 5 GHz Wi-Fi (802.11a/b/g) ve Bluetooth 5.0 teknolojisine sahip. Bence en fazla öneme sahip özelliği cihazın dikey çekim yapabilmesi. 155° geniş açıda çekim yapabilmesi de kullanıcılar için büyük bir konfor.

  DJI Osmo Action 4 Genel Özellikleri

  DJI Action 4, bir önceki önceki modele benzeyen bir tasarıma sahip. 1/1,3″ Görüntü Sensörü Action 4 ile kayıt yaparken her pikselin hakkını veriyor. Action 4 4K UHD 120 fps’ye sahip bir aksiyon kamerası. Çok başarılı yavaş çekimler yapabiliyorsunuz. Kameranın en fazla dikkat çeken özelliklerinden biri RockSteady 4.0 adı verilen sabitleme sistemi. Action 4, sarsıntılı çekimlerde bile net ve titremesiz görüntüler kayıt ediyor. Aşırı çekim konforu sağlayan bu özellik, özellikle spor aktivitelerinde kullanıcıların daha yüksek kalitede videolar çekmelerini sağlar.

  Sesli Komut Özeliği

  Kameranın bir diğer ilgi çeken özelliği ise sesli komutları anlayabilmesi. Video-çekmeye başlama ve durdurma, fotoğraf çekme ve kapatma işlemlerini sesli komut vererek yapabiliyorsunuz. Kayıt ettiğiniz videoları kamera ekranından sesli olarak dinleyebilmeniz de büyük konfor saplıyor.

  Yapay Zekanın Gücü

  Kamera, aynı zamanda oldukça gelişmiş bir yapay zekaya sahip. Yapay zeka kullanıcı desteğine gerek duymadan en iyi sahne ayarlarını yapıyor. Örnek vermek gerekirse çekim yapılan obje bir insansa kamera yüzü algılıyor otomatik olarak portre moduna geçiyor.

  Görüntü Kalitesi Oldukça Başarılı

  Osmo Action 4, özellikle 4K 60 fps ayarında yapılan çekimlerde iyi bir performans veriyor. Keskin ve canlı renkler oldukça doğal görünüyor. Action 4, düşük ışık koşullarında da bile iyi sonuçlar ortaya çıkarıyor. Kameranın ağır çekim videolar da akıcı ve net. Geniş açılı lensi ile özellikle manzara çekimlerinde çekim konforu arttıran iyi bir seçenek oluyor. 10 bit D-Log M renk modu, çekimlerde size bir milyardan fazla renk aralığı sağlar.

  Görüntü Sabitleme Modları İyi Çalışıyor

  Kameranın RockSteady 3.0 modu 4K/120 fps çekim yaparken bile POV (Point of View-bakış açısı) çekimlerinize akıcı sabitleme sağlıyor. 360º HorizonBalance ve HorizonSteady modu ise basit aksiyon kamerası stabilizasyonunun çok ötesine geçerek yatay eğilmeleri düzeltiyor.

  Yüksek Performans

  DJI Action 4, oldukça hızlı bir şekilde açılıp kapanabilen bir cihaz olarak yüksek performans sergiliyor. Eğer kamerada hızlı bir hafıza kartı da kullanıyorsanız sorunsuz kayıt yapabilirsiniz. Action 4, suya ve toza karşı da epey dayanıklı. 18 metre derinliğe kadar suda çekim yapabiliyor.

  Pil Ömrü

  Pili dolu şarjla 90 dakikaya yakın video kaydı yapıyor. Pili sadece 18 dakikada %80’e kadar şarj edebilirsiniz. Eğer Osmo Action 4 alacaksanız Advanture Combo paketini seçmenizi öneriyorum. Çünkü ek olarak almak zorunda kalacağınız aksesuarları çok pahalı. Dolayısıyla combo paket almanızı ekonomik olması açısından tavsiye ediyorum. 

  Cihazın Öne Çıkan Olumlu Özellikleri

  • Gelişmiş yapay zeka sistemi
  • Yüksek görüntü kalitesi. Hatta düşük ışık ortamında başarılı sonuçlar veriyor.
  • RockSteady 4.0 stabilizasyon sistemi ile titreşimsiz görüntüler.
  • Suya ve toza karşı yüksek dayanıklılık

  Cihazın Öne Çıkan Olumsuz Özellikleri

  • Hem kameranın hem de aksesuarlarını fiyatı oldukça yüksek.
  • Pil ömrünü biraz daha geliştirebilirlerdi.
  • Harici kablolu ve kablosuz mikrofon elbette kullanılabiliyor fakat bunun için bir adaptör kullanmanız gerekiyor.

  DJI Osmo Action 4 Adventure Combo Kutu İçeriği

  DJI Osmo Action 4 Adventure Combo paketini satın aldığımda içinden aşağıdaki parçalar çıktı.

  • Osmo Action 4 kamera
  • 3 x DJI extreme pil
  • Pil şarj kutusu.
  • 1,5 metre uzayabilen DJI uzatma çubuğu
  • Yatay – dikey koruyucu çerçeve
  • 2 Adet takma-çıkarma adaptörü bağlantısı
  • 2 Adet kilitleme vidası
  • USB-C şarj kablosu
  • Parasoley
  • Kaymaz ped

  Özet

  Sonuç olarak, DJI Action 4, ister yatay ister dikey çekim yapın yüksek kalitede performans almak isteyenler gönül rahatlığı ile alabilecekleri bir aksiyon kamerası. Üstelik sağlam ve dayanıklı yapısı, gelişmiş görüntü stabilizasyonu, yüksek çözünürlüklü video kaydı, ses ile yönetilebilmesi ve daha bir sürü konfor sağlayan özellikleri ile övgüyü hak eden bir cihaz. Diğer bir deyişle işini biraz daha profesyonel yapan ve video çekmeyi seven herkesin sahip olması gereken bir aksiyon kamerası.

  Ürünü satın almak için tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN