DJI Mini 2 drone yakında geliyor

0

DJI’dan yeni bir drone sessiz sedasız piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Yeni DJI Mini 2 drone hakkında bilinenleri sizler için derledik.

DJI Mini 2, aslında bir önceki nesil DJI Mavic Mini drone’un yenilenmiş hâli olarak karşımıza çıkacak. Firma bu noktada isimlendirme değişikliğine giderek, “Mavic” ifadesini silmiş görünüyor.

Aktarılan bilgilere göre nispeten minimalist çizgide tasarlanan ilgi çekici drone, cepte taşınabilecek ölçüde küçük bir gövde tasarımına sahip olacak.

Küçük bir drone olmanın doğal bir sonucu olarak pervane kollarının da katlanabilir tasarımda olduğu bu model, bunun dışında tasarım yönünden çok ciddi değişiklikler barındırmıyor.

Havada 31 dakika!

DJI Mini 2 drone’un havada 31 dakika süreyle uçabilmesini sağlayan güç, içerisinde bulunan 2.250 mAh’lik bataryadan geliyor.

4 bin metrelik seyir irtifasına çıkabilen drone, 10 kilometre uzaklığa kadar yönetilebiliyor. 12 MP kameraya sahip Mini 2, 4K 30 FPS video kaydı alma özelliğine ve 12MP değerinde fotoğraf çekebilme yeteneğine sahip.

Daha yüksek kare hızında video isteyenler için 2,7K ve Full HD video kaydı seçeneklerini de sunan drone, DJI’ın diğer drone’larında sahip olduğu takip ve güvenlik özelliklerine sahip olacak.

Toplam ağırlığı 249 gram olan Mini 2, kolay değiştirilebilir pervaneleri sayesinde az deneyime sahip drone pilotları için de kullanışlı bir model olmaya aday görünüyor. Ülkemizde de satışa sunulacağı öğrenilen modelin Türkiye fiyatı ise henüz netlik kazanmadı.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın