DJI Mavic Mini incelemesi

DJI Mavic Mini incelemesi

0

Fiyat, performans ve kullanım kolaylığı arasında ideal dengeyi sağlayan bir insansız hava aracı olan DJ Mavic Mini’yi bu hafta tasarım, uçuş ve kamera performansları açısından değerlendirdim. DJI’ın Mavic Mini ile modern drone’u tamamen yeniden icat ettiği gibi iddialı bir girişle başlamak istiyorum. Neden mi? Cihaz hem hava fotoğrafçılığının kapılarını deneyimli deneyimsiz herkese açıyor hem de bu alanda içerik oluşturucu olan herkes için mükemmel bir cephanelik olmayı vadediyor.Mavic Mini Drone kullanmayı karmaşık satın almayı fiyatlarından ötürü imkansız bulanlar için engelleri ortadan kaldırıyor. Mavic Mini, Mavic serisinin uçuş performansı ile geliyor ve yeni DJI Fly uygulamasıyla uçuş deneyimini kolaylaştırıyor. DJI Fly hem Android hem de iOS akıllı telefonlar ile kullanılabiliyor. Mavic Mini’nin neler yapabileceğine daha yakından bakalım.

Tasarım
Sadece 249 g ağırlığında olan Mavic Mini, kendinden önce piyasaya sürülen DJI drone’lardan daha küçük ve daha hafiftir, böylece istediğiniz anları yakalamak için mükemmel bir esneklik sağlar. Hızlı serbest bırakılan pervanelere sahip diğer DJI drone’larının aksine, Mavic Mini pervaneleri vidalanır, bu da drone ağırlığını korumaya yardımcı olur. Drone’nun önünde, bir kamera koruyucusu tarafından korunan 3 eksenli stabilize bir gimbal bulunur. Ve arkasında bir microSD kart yuvası bulunur ve depolama alanınızı hızlı bir şekilde değiştirmek için uygun bir konum sağlar.

Kamera performansı
2.7 K yani 2720 × 1530 piksel çözünürlüğünde 25 ve 30 FPS video kaydı yapabilen Mavic Mini, 1920 ×1080 piksel çözünürlüğünde ise 25, 30, 50 ve 60 FPS video kaydı yapabiliyor. Video kaydının yanı sıra 12 megapiksellik fotoğraflar çekebildiğini de ekleyelim.Görüntüleri yavaşlatmak istiyorsanız, 60 FPS’de 1080p bu drone ile sahip olduğunuz en iyi seçenektir. Üretilen görüntüle net ve çok ayrıntılı sonuçlar almanızı sağlar. Mükemmel çekimden bahsetmişken, 3 eksenli motorlu gimbal, daha büyük ve daha pahalı uçaklardan gelmiş gibi görünen sinematik görüntüler üretir.

Kullanım kolaylığı
Uçmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Mavic Mini, basitleştirilmiş uçuş deneyimi ile her kullanıcıya saf bir neşe getiriyor. Küçük boyutuna ve hafifliğine rağmen, bu drone, daha büyük ve daha ağır Mavic öncüllerinin yanı sıra her şeyi uçuyor. GPS ve aşağı görüş sensörleri ile hem içeride hem de dışarıda tam olarak havada kalabiliyor. İnanılmaz derecede kompakt boyutu sayesinde Mavic Mini daha küçük alanlarda kolayca ve güvenle uçabilir.

Uçuş performansı
Sport mode, Position mode ve Cinesmooth mode gibi 3 farklı sürüş moduna da sahip olan Mavic Mini, 4 km’ye kadar HD video iletim özelliğine de sahip durumda. Position, GPS ve aşağı sensörü kullanan varsayılan uçuş modudur. Sport modu, drone’u daha hızlı uçurmanızı sağlar, ancak gimbal’ın hareketine dikkat etmelisiniz. CineSmooth modu drone’nun hareketini yavaşlatır, böylece mükemmel hava çekimini elde edebilirsiniz.

DJI Fly uygulaması
Bu yeni drone’nun öne çıkan özelliklerinden biri, tüm kullanıcılar için basitleştirilmiş bir uçuş deneyimi vaat eden DJI Fly uygulaması. App istediğiniz zaman uçuş alacak tam kılavuzları ve videoları içerir. Ayrıca, İçerik Oluşturucu Şablonları, anında sinematik video oluşturmanıza ve sosyal medyada paylaşmanıza olanak tanıyan harika geçişler, metinler ve müzikler sunar. Daha önce hiç video çekmemiş veya düzenlememiş olsanız bile, bu kullanımı kolay işlevlerin kombinasyonu size şaşırtıcı sosyal medya içeriği oluşturmanıza ilham verecektir. Bu yeni uygulama ayrıca size uygun şablonlar ve ekstra düzenleme işlevselliği sağlayan çok kanallı video düzenleme özelliğine sahiptir. Çekim, düzenleme ve paylaşmanın hepsi uygulama içinde yapılabilir ve bu tüm süreci inanılmaz derecede kolaylaştırır.

4 farklı sinematik mod
Manuel uçuş tekniklerine hâlâ hakim değilseniz, Mavic Mini, bir düğmeye dokunarak erişebileceğiniz önceden ayarlanmış uçuş modları ile birlikte geliyor. QuickShots adı verilen 4 farklı sinematik moda da sahip olan Mavic Mini, Dronie, Circle, Helix ve Rocket modları ile ilginç videolar çekmenizi sağlıyor.
Rocket: Drone sizi çerçevenin ortasında tutarken yükselecektir.
Dronie: Sosyal medyada çok popüler hale gelen mükemmel yukarı ve uzağa hareketi oluşturun.
Helix: Büyük ve daha büyük çevrelerde uçmadan uzaklaşmadan ve etrafta uçmadan önce nesneye yakın başlar. Bu heyecan verici helix mod ile sahneyi parçalara ayırır, herhangi bir videoya dramatik bir his vermek için yavaşça döner ve sarılır.Bu çekimler gerçekten şaşırtıcı, gerçekleştirilmesi inanılmaz derecede kolay ve işinize yaratıcı bir dokunuş katacak.

Bağlantı ve pil ömrü
İletim beslemesi denetleyiciye Wi-Fi üzerinden bağlanır ve Mavic Mini 4 km’ye kadar HD video iletimi sunar. Pil ömrü son derece başarılı olan drone, ihtiyacınız olan tüm görüntüleri yakalamak için 30 dakikaya kadar uçuş süresi sağlıyor.

Mavic Mini ile daha fazla Combo Fly
Bu kullanışlı kit, üç akıllı uçuş pili, üç çift yedek pervane, iki yönlü şarj göbeği ve drone ve aksesuarlarınızı güvende tutmak için bir taşıma çantası içerir. Bu kitin boyutu bir sırt çantasına kolayca sığacak kadar küçük ve uçmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip. Uçuş süresi pil başına 30 dakikaya kadar olduğundan, bu kitle 90 dakikaya kadar uçuş süresi elde edebilirsiniz. Piller, 18 watt hızlı şarjı destekleyen bir mikro USB portu üzerinden şarj oluyor. Mavic Mini modeli ülkemizde 2 bin 800 TL’den başlayan fiyatlar ile satılıyor. Ekstra iki pil gibi önemli avantajlar sunan DJI Mavic Mini Combo Fly More Combo versiyonunun fiyatı ise 3 bin 599 TL seviyelerinde.

Cevap bırakın