DJI Mavic Air tanıtıldı

0

Ultra kompakt drone DJI Mavic Air lanse edildi. İşte detaylar…

Drone pazarının önde gelen markalarından DJI, yeni modeli Mavic Air’i ABD’nin New York şehrinde düzenlenen bir etkinlik kapsamında duyurdu. Bir mobil telefon kadar küçük boyutlara sahip olan drone, taşınabilirlik açısından öne çıkma iddiasına sahip.

Soğutma kanalları ve özel aerodinamik tasarımla gelen modelin kontrolü, 4 km alan içerisinde mümkün. 12 MP fotoğraf ve 30 fps hızda 4K video kaydına olanak tanıyor. Kamerasının öne çıkan diğer detayları ise 1/2.3 inç CMOS sensör ve 24 mm geniş açı lensle F/2.8 diyafram açıklığı şeklinde.

720p (HD) çözünürlükte 120 fps video kaydı gerçekleştirilebilen drone, bu noktada yavaş çekim özelliğiyle dikkat çekiyor. Önemli bir artı puan olarak sahip olduğu 8 GB dahili depolama alanıyla microSD kartını yanında getirmeyi unutanların yanında olduğunu da belirtelim.

Üç eksenli görüntü sabitleme teknolojisine sahip olan drone, güvenlik tarafında da bir dizi yetenek sergiliyor; üç tarafındaki sensörler sayesinde bir yere çarpmadan önce yön değiştirebiliyor. APAS adı verilen sistem sayesinde önüne bir engel çıktığında yine yön değiştirerek yanından geçebiliyor.

68 km/s hıza ulaşabiliyor

21 dakika süreyle havada kalabilen DJI Mavic Air, spor modunda 68 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Akıllı telefon üzerinden ve akıllı kontroler aygıtı (aşağıda) ile yönetimi sağlanıyor.

Ocak ayının sonuna doğru satışlarına başlanacağı kaydedilen drone’un ülkemizde de kısa süre içerisinde teknoloji raflarında yer almamaya başlaması bekleniyor.

Cevap bırakın