DJI Line Friends Spark tanıtıldı

0

Popüler drone modeli Spark’ın özel versiyonu ‘Line Friends Spark’ ile DJI, dikkat çekici bir hamleye imza attı…

Shenzhen/Çin merkezli drone üreticisi DJI, özellikle Doğu Asya’da son derece popüler olan mesaj uygulaması olan Line ile yürütülen iş birliği kapsamında geliştirilen Line Friends Spark adlı drone modelini tanıttı. Şirketin Spark adlı

drone’unun özelleştirilmiş versiyonu maiyetindeki Line Friends Spark’ın ayırt edici özelliklerinin başında Line’ın emoji ve çıkarmaları arasında yer alan bir resmi üzerinde taşıyor olması geliyor.

‘Özelleştirilmiş ilk drone’ şeklinde lanse edilen yeni DJI Line Friends Spark, ayrıca ‘çantanızda taşıdığınız bir aksesuar gibi drone’unuz da bir yaşam tarzı aksesuarına dönüşüyor, DJI Line Friends Spark’ı hayatın her günün özel bir parçası haline getiriyoruz’ ifadeleriyle sunuldu.

Bir drone’un yaşam tarzı aksesuarı olarak lanse edilmesi ve tıpkı mobil cihazlar gibi kişileştirilebilirliğe vurgu içeren açıklamalar kamuoyunda ilginç görüşlerle karşılık buldu.

Mütevazı bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak

Öte yandan modelin ilk etapta ABD, Kanada, Hong Kong ve Güney Kore’de satışa sunulacağı duyuruldu. Kutu içeriğinde pilinin yanı sıra üç adet pervane, uzaktan kumanda ve arabirim kabloları bulunuyor. Drone’un nispeten mütevazı bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı kaydediliyor.

DJI ve Line arasıdaki iş birliğinin temelinde ise mesajlaşma uygulamasının Japonya, Tayvan gibi ülkelerdeki popülaritesi, Line Friends adı verilen kahramanların bulunduğu ürünlerin de 100’ü aşkın ülkede ilgi görmesi geliyor. Yazılım şirketi olan Line, büyümesine dair bir diğer gösterge olarak en son ABD’de bir fiziksel mağaza açarak gündeme gelmişti.

Cevap bırakın