DJI Goggles ve Ronin 2 lanse edildi

0

Ekran Resmi 2017-04-25 10.23.48

Tanınmış drone markalarından DJI, farklı bir adım atarak VR benzeri bir aygıt ile son derece yetenekli bir aksesuar tanıttı. Goggles ve Ronin 2 ile tanışın…

Drone denildiğinde akla gelen ilk markalardan biri olan DJI, yalnızca drone değil farklı ürünler de tanıtmaya devam ediyor. İşte bunlardan en yenileri Goggles ve Ronin 2.

Sanal gerçeklik gözlüğüne benzeyen Goggles, kafaya takılan bir aygıt. Drone’un gösterdiği görüntülerin izlenebilmesini, ayrıca kafanın hareket edilmesi ile hem kameranın hem de tüm aygıtın birlikte kontrol edilmesine imkan tanıyor.

Üzerinde 2 adet Full HD ekran bulunan Goggles, kullanıcısına 216 inçlik bir ev sinema sisteminin 3 metre mesafeden izlenmesine benzer bir deneyim vaat ediyor. Mavic Pro veya Phantom 4 ile kablosuz olarak eşleştirilebildiği kaydediliyor.

Ronin 2 profesyonellere hitap ediyor

Ronin 2 ise oldukça efektif özelliklere sahip bir kamera aksesuarı. Daha büyük kameraların taşınabilmesine, kabloların bağlanmasına imkan tanıyor. Güç ve data girişleri ile çeşitli başka aygıtlarla entegre şekilde çalışabilmeye olanak tanıyor. Daha yüksek segmentli video çekimleri için en ideal gereçlerden biri olduğu belirtiliyor.

İlk versiyonuyla da ilgi gören Ronin 2’nin özellikle profesyoneller tarafından tercih edilmesi bekleniyor. Satışlarına ise yılın ikinci yarısında başlanacağı bildirildi. Goggles ise 20 Mayıs 2017 itibarıyla ABD’de satışa çıkıyor.

Media Markt’ta satışta olan drone modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın