Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımDJI Avata 2 ve RS 4 ile karşınızda

  DJI Avata 2 ve RS 4 ile karşınızda

  DJI, özellikle manevra yeteneği yüksek, hafif drone modelleri, teknolojik donanımları ile öne çıkan gimbal modelleri ile sektörü domine etmeye devam ediyor. Görüntüleme sistemleri ve hava araçlarına yönelik geliştirdiği teknoloji ve yeni nesil uygulamalar ile rakipsiz ilerleyen DJI, Avata 2 ve Ronin ailesine kattığı DJI RS 4, DJI RS 4 Pro ve DJI Focus Pro ile profesyonellerin çekim deneyimlerini kusursuzlaştırmaya devam ediyor. Türkiye’de kullanıcıları ile Karfo Karacasulu güvencesiyle buluşan Avata 2 ve yeni nesil Ronin ailesi, her geçen gün değişen kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanarak tasarlandı.

  Tam 2 yıl önce tüm dünyaya kusursuz FPV uçuşunu benimseten Avata efsanesi, geliştirilen ve yenilenen özellikleriyle yeniden sahnede. DJI Avata 2, tamamen sürükleyici geliştirilmiş bir FPV uçuş deneyimi, görüntü kalitesini artırmak için yükseltilmiş sensör ve artırılmış uçuş süresi sunuyor. DJI Avata 2 aynı zamanda yeni DJI Goggles 3 ve DJI RC Motion 3 ile eşleştirilmek üzere tasarlandı. DJI Goggles 3, ayarlanabilir diyoptrilere sahip, 10 bitlik geliştirilmiş videoyu destekleyen iki mikro-OLED ekranı, 100Hz’ye kadar tazeleme hızı ve ultra düşük gecikmeli iletimi destekliyor. Çevresel ortamı sunan ikili kamera sistemi ile donatılmış olan gözlükler aynı anda drondan gelen canlı yayınla gerçek görüntüyü sunuyor. Bu Gerçek Görünüm PiP (Picture-In-Picture) teknolojisi hem sürükleyici deneyimi hem de güvenliği artıyor. Öncüsünden daha büyük bir görüntü sensörüne sahip olan DJI Avata 2’nin 1/1.3 inç CMOS süper geniş açılı 12MP kamerası, mevcut dinamik aralığı genişletiyor ve düşük ışık koşullarını daha etkili bir şekilde ele alıyor. Avata 2’nin güncellenmiş entegre pervane koruması daha hafif, böylece dar alanlarda daha çevik ve serbest navigasyon sağlıyor. DJI Avata 2’nin, maksimum 23 dakikalık uçuş süresi oldukça doyurucu. Ayrıca PD hızlı şarjı destekliyor, böylece hızlıca şarj edilip tekrar uçuşa devam edebiliyor. Yüksek baskı altındaki hava manevraları sırasında bile, DJI Avata 2 güçlü bir stabilizasyon algoritması ve iki DJI öncü stabilizasyon teknolojisi ile videoyu keskin ve sabit tutuyor.

  DJI RS 4, DJI RS 4 Pro ve DJI Focus Pro ile Sinematograflar İçin Geliştirilmiş Fonksiyonellik
  Hafif bir gimbal olan DJI RS 4, geliştirilmiş verimlilik ve stabilizasyon performansıyla dikey çekimi yeniden tanımlayarak tek başına sinematografların büyük sahneleri zahmetsizce yakalamasını sağlıyor. DJI RS 4 Pro amiral gemisi gimbalı, DJI PRO ekosistemiyle sorunsuz bir şekilde entegre olup, stabilizasyon, iletim, izleme, odaklama ve kontrolü bir araya getiren, böylece yaratıcılığı genişleten bir çözüm sunuyor. Son olarak, endüstrinin ilk bağımsız Otomatik Manuel Odaklama (AMF) lens kontrol sistemi olan DJI Focus Pro, odak kontrolünün yeni bir çağını başlatarak, sinematograflara kolaylıkla ve hassasiyetle yaratıcı vizyonlarını gerçekleştirmeleri için sağlam bir araç sunuyor.

  DJI Avata2DJI RS 4 ile Sürükleyici Anlatım, Güçlü Stabilizasyon

  DJI RS 4, olağanüstü taşıma kapasitesine sahip olup, 3 kg’a (6.6lbs) kadar olan ana akım aynasız kamera ve lens kombinasyonlarını taşıyabilen hafif bir gövdeye sahip, böylece rahat kullanım ve sağlam güç sunuyor. Önceki modeline kıyasla 8.5 mm uzatılmış eğme ekseniyle, RS 4 daha büyük dengeleme alanı sağlıyor ve yaratıcı olanakları artırıyor. Çeşitli senaryolar için titizlikle optimize edilmiş 4. nesil bir stabilizasyon algoritmasına sahip olan RS 4, stabilizasyon gücü ile kamera hareketi arasında denge kuruyor, mükemmel performans ve geliştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sağlıyor. Yüksek kapasiteli pil tutucusu ile eşleştirildiğinde, yaklaşık 2.5 kat daha uzun çalışma süresi sunuyor, bu da büyük sahneleri kolaylıkla yakalamak için kesintisiz çekimler sağlıyor. Solo içerik oluşturmayı DJI PRO ürünlerinden ödünç alınmış profesyonel özelliklerle yükseltmek için tasarlanan DJI RS 4, üstün performans ve verimlilik sağlıyor. Bluetooth kablosuz kontrolü ile RS 4, Çift Modlu Bluetooth teknolojisi kullanarak uzaktan kamera deklanşörü ve lens zoom kontrolü sağlıyor, böylece kameralarla sorunsuz bir şekilde eşleşir ve kolay bağlantı sağlıyor.

  DJI RS4 PRODJI RS 4 Pro, Potansiyeli Aşan Üstünlük

  Güvenilir karbon fiber tasarımı sayesinde, DJI RS 4 Pro, ana akım aynasız ve sinema kamera kurulumları için ideal olan etkileyici 4.5kg (10lbs) taşıma kapasitesine sahip. Roll ekseni üzerinde çift döner yatak ve eğme ekseni ince ayar düğmesi ile Teflon™ kaplama sunan RS 4 Pro, pürüzsüz, hassas ve milimetre seviyesinde ayarlamalar sağlıyor. Geliştirilmiş özellikler arasında ikinci nesil yerleşik dikey çekim özelliği, otomatik kilitleme, OLED dokunmatik ekranı ve gimbal sallantılarını azaltmak için geliştirilmiş eksen kilitlemeleri yer alıyor, bu da sinematograflar için verimliliği ve performansı artırıyor. Motor torkunda tüm eksenlerde %20’lik bir artış ile, RS 4 Pro, ağır kameralar ve aksesuarlarla bile hassas ve hızlı takibi sağlıyor. Araç çekimleri için algoritmasını optimize eden Car Mount modunun eklenmesi, titrek koşullarda bile sabit yakalama garantisi sunuyor. DJI RS BG70 Yüksek Kapasiteli Pil Tutucusu, RS 4 Pro’nun pil süresini 29 saate kadar uzatıyor.

  DJI RS4 PRODJI Focus Pro ile Odaklanmayı Hisset

  DJI Focus Pro, tüm sinematografların kullanımına sunulan DJI’nin ilk bağımsız LiDAR odaklama sistemi olarak, geniş bir kullanıcı kitlesinin yaratıcı odaklama olanaklarını keşfetmesini sağlıyor. Yepyeni DJI Focus Pro Grip, 2.5 saatlik sistem güç kaynağı, sezgisel görsel işlemler, 15 lens için otomatik kalibrasyon, veri depolama ve sorunsuz başlatma/durdurma kaydı için Bluetooth bağlantısı ile olağanüstü esneklik sunuyor. 20 metre olan genişletilmiş insan konu odak mesafesi ve yaklaşık üç katı olan önceki neslin aksine 70°’lik süper geniş odak alanı gibi gelişmiş özelliklerle, LiDAR sistemi daha geniş kapsama alanı ile daha doğru ve istikrarlı odaklama yetenekleri sunuyor. AF konu tanıma ve takip, ayarlanabilir odak hızı ve seçilebilir odak alanı modları gibi gelişmiş otomatik odaklama özellikleri ile Focus Pro, kullanıcılara odaklama üzerinde daha kolay kontrol sağlıyor, çeşitli çekim senaryolarına hitap ediyor. DJI Focus Pro, AMF modu ile odak kontrolünü devrim niteliğinde değiştiriyor ve hem Hand Unit hem de Grip’te bulunuyor, insan-makine işbirliği için yeni bir standart belirliyor. Manyetik Amortisörlü FIZ Hand Unit, odak, iris ve zoom kontrolünü odaklayıcılara devrim niteliğinde sunuyor, karmaşık sahneleri kolaylıkla yakalama konusunda ekip çalışması verimliliğini artırıyor.

  Siz de bir DJI Avata 2 sahibi olmak istiyorsanız MediaMarkt’tan satın alabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN