Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraDJI Action 4 ve DJI Action 3 Karşı Karşıya

  DJI Action 4 ve DJI Action 3 Karşı Karşıya

  DJI Action 4 ve DJI Action 3 aksiyon kameralarını bu yazıda sizler için karşılaştırıyorum.

  Konu aksiyon kamerası olduğunda akla ilk gelen markalardan biri de DJI oldu. Her ne kadar bu kategoriyi kuran marka GoPro olsa da DJI da bu alanda emin adımlarla ilerliyor. Markanın uzun yıllardır devam ettirdiği serisi Action dördüncü modele terfi etti. Bu yeni modelde temelde bazı yenilik ve güncellemeler var.

  DJI Action 4 modeli ile önceki sürüm arasındaki farkları görebilmek için sizlere güzel bir tablo hazırladım. Yazının içinde görebileceğiniz bu tablo ile farkları çok net bir şekilde görebileceksiniz.

  DJI Action 4
  DJI Action 4 ve DJI Action 3 arasındaki farklar

  DJI Action 4 ve DJI Action 3 Karşı Karşıya

  • Öncelikle iki modelin arasındaki en önemli fark yeni modelde kullanılan imaj sensörünün artık daha büyük olması. Önceki sürümde 1/1.7 inç olan sensör artık 1/1.3 inç.
  • Video ve fotoğraf çözünürlüğü ile objektifin diyafram değerleri aynı.
  • Bir diğer fark önceki sürümde 256 GB olan desteklenen maksimum bellek kartı kapasitesi 512 GB’a yükseltilmiştir.
  • Ayrıca D-Cinelike olan Log desteği artık D-log M.
  • Eskiden 16 metreye kadar su altında kullanılabilen cihaz artık 18 metreye kadar kullanılabiliyor.
  • Titreşim engelleme özelliğinde isim değişikliği olmuş. Önceki sürümle isim değişikliği dışında bir fark yok.
  • Ayrıca önceki sürümde bulunan manyetik tutucu özelliği bu modelde de devam ediyor.

  Diğer özelliklere baktığımda ise büyük aynı özelliklerin devam ettiğini söyleyebilirim.

  Tabi teknik özelliklerde yazmayan ancak kullanınca görülebilecek önemli fark ise gece çekimlerinde yaşanır. İki cihazı da bir süre kullanma imkanı bulduğum için gece yaptığım çekimlerde DJI Action 4 modelinin biraz daha iyi sonuç verdiğini net olarak söyleyebilirim. Özellikle bu tarz çekimler için kullanmak isteyenler yeni sürümü tercih eder.

  Fiyat tarafına geldiğimizde ise aralarında 3 bin TL bir fark var. Her iki kameranın da Standart Combo ve Adventure Combo olmak üzere farklı sürümleri var. Her sürümde de yaklaşık olarak 3 bin TL’lik bir farkın olduğunu söyleyebilirim.

  “Peki hangisi tercih edilmeli?” sorusunun yanıtı ise kişiye göre değişir. Ben öncelikle hangi modeli alırsanız alın Adventure Combo paketi almanızı öneririm. Çünkü o pakette özel şarj kılıfı ve 3 adet pil geliyor. Hangi modeli alacağınız ise biraz nasıl bir iş yaptığınıza göre değişir. Günlük kullanım için DJI Action 3 de gayet yeterli olacaktır. Eğer işinizin içinde gece çekimleri ağırlıklı olacak ve ileri düzeyde profesyonel işler yapıyorsanız DJI Action 4 modelini öneririm.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN