Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımDizüstü bilgisayarlar için Tip C çoklayıcılar

  Dizüstü bilgisayarlar için Tip C çoklayıcılar

  Tip C çoklayıcılar ile dizüstü bilgisayar kullanım deneyiminizi nasıl geliştireceğinizi anlatıyorum

  Gelişen teknoloji kendine has bazı sorunlar da getiriyor. Bunlardan biri de incelen ve hafifleyen bilgisayarlardaki giriş çıkışların azalması. Günümüzde bazı hafif dizüstü bilgisayarda neredeyse hiç USB yuvası bulunmuyor. Olan çıkışlar ise genelde Tip C olarak karşımıza çıkıyor. Bu da standart Tip A bağlantısını kullanan cihazları bu bilgisayarlara bağlarken sorun yaşayacağımız anlamına geliyor.

  Elbette bu konuya da kafa yoran üreticiler Tip C üzerinden bağlanan ve bilgisayarımıza farklı bağlantı noktalarını getiren dönüştürücüler geliştirdiler. Bu dönüştürücüler temelde birden fazla USB bağlantısı sağlamanın yanısıra kartı okuyucu, ethernet bağlantısı ve HDMI yuvası gibi ek özellikler de sunuyor. Yani oldukça fazla sayıda seçeneğimiz var.

  Tip C çoklayıcılar

  Eğer bilgisayarınızda Tip C yuvası varsa gönül rahatlığı ile bu tarz bir dönüştürücüyü alabilirsiniz. Bu dönüştürücü ya da Tip C çoklayıcılar ile bilgisayarınıza bağlayamadığınız yazıcı, fare, USB bellek ya da benzeri cihazları anında ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

  Bu tarz çoklayıcıları kullanmak için özel bir yazılım ya da sürücüye ihtiyaç duyulmuyor. Tak ve Çalıştır tarzında ürünler oldukları için güncel bir bilgisayara takarak anında kullanmaya başlıyorsunuz. Ayrıca bu tarz dönüştürücüler marka ve model bağımsız uyumlu tüm bilgisayarlarla kullanılabiliyor. Bu tarz avantajları bu çoklayıcıları oldukça popüler hale getiriyor ve günlük hayatımızın baş köşesine yerleştiriyor.

  Bu ürünleri satın almadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz önemli. Ne gibi bağlantılara ihtiyacınız varsa o bağlantıları üzerinde barındıran bir model almak sizin için daha iyi olacaktır. Örneğin bilgisayarına ethernet bağlantısı olmasını isteyen bir kullanıcıysanız ona uygun bir çoklayıcı almanız gerekiyor. Bu tarz detaylara dikkat etmeniz paranızı ve zamanınızı boşa harcamamanız için önemli. Uzun lafın kısası bu tarz ürünler ihtiyaçlara göre üretildiği için siz kendi ihtiyacınızı iyi belirleyerek buna göre karar verirseniz daha iyi olur.

  Son uyarım ise bu tarz ürünleri tercih ederken kaliteli ve güvenilir markaları tercih edin. Ucuz diye işe yaramayacak ürünler almanız sizi ek masrafa sokacağı gibi zaman da kaybettirecektir.

  Bu arada bu tarz ürünlerin neredeyse tamamının aynı zamanda telefonlarda da kullanılabildiğini unutmayın.

  Size iki ürün tavsiye ile yazımı bitiriyorum. Bu ürünleri MediaMarkt internet sitesi ve mağazalarından satın alabilirsiniz. Baseus ve Daytona.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN