Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  KadınDiyet yapmadan zayıflamak ister misiniz?

  Diyet yapmadan zayıflamak ister misiniz?

  Bugünden itibaren yaz aylarının en sıcak günleri başlıyor. Bu da artık raflardan en ince kıyafetlerinizi çıkarmanız gerektiğinin sinyallerini veriyor. Bütün kış fazla kilolarınızı kalın kıyafetlerinizin içine gizleyebildiniz fakat ince kıyafetlerinizde aynı taktiği uygulamanız mümkün değil. Hemen paniğe kapılmayın! Diyet yapmaktan hoşlanmıyorsanız, evinizin bir köşesinde küçük bir spor salonu oluşturarak sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve çok daha fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

  iStock_000043493836_Small

  Kadınlar çok iyi bilir ki kilo vermek, almaktan daha zordur. Yüksek kalorili besinleri tüketirken mutluluğun zirvesine çıkar, kilo vermeye çalışırken de işkencenin dibine vurabiliriz. Eğer siz de kışın yemek yemeyi biraz abartıp, yaz aylarında fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız size birkaç önerimiz var. Hem de durmadan midenizin kazındığı bir diyet yapmanıza da gerek yok. Ancak her şeyi yiyin demiyoruz, bazı noktalara tabi ki dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin, saat 18.00’den sonra kalorisi yüksek besinleri tüketmemeye özen gösterin. Bütün gün ofiste çalışırken, bir de yediğimiz yemeğin kalorisine tabi ki dikkat edemeyebiliyoruz. Bunu akşam saatlerinde evinize döndüğünüzde kondisyon aletlerinizle yapacağınız birkaç egzersiz ile telafi edebilirsiniz. Öncelikle koşu bandında sıkı bir yürüyüş yaparak egzersizlerinize başlayabilirsiniz. Yüksek tempoda yürüyüş yapmanızda fayda var. 30 dakika yeterli olabilir. Spor yapanlar bilir, koşu bandının üzerinde dakikalar geçmek bilmez. Bunu daha eğlenceli hale getirmek için yürüyüş süresince kitap okuyabilirsiniz. Ya da teknolojinin nimetlerinden faydalanarak tabletinizi alıp dizi izleyebilir, kısa videolara bakabilir ya da düşmeden durabiliyorsanız oyun bile oynayabilirsiniz. Bunların hiçbirini yapmasanız da bir kulaklık takarak müzik de dinleyebilirsiniz. MP3 oynatıcınıza yüklediğiniz şarkılarınızı ardı ardına dinlemeniz mümkün. Ya da cep telefonu üzerinden Spotify uygulamasını indirerek ister online ister offline olarak değişik müzikler dinleyebilirsiniz. Uygulamanın içerisinde yer alan ‘Workout’ listesi sizi ritme sokabilir ve tam randımanlı bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz.

  Kasları güçlendirme zamanı
  Koşu bandındaki egzersizinizi tamamladıktan sonra vücudunuzdaki çeşitli kasları harekete geçirmek için birkaç hareket yapabilirsiniz. Örneğin bir mat alabilir ve yerde yatarak bazı bacak hareketlerini çalışabilirsiniz. Bunun için de doğru hareketleri yapabilmek için internet üzerindeki videolara bakmakta fayda var. Mat üzerinde çalıştığınız bacak hareketlerinin karın kaslarınıza da etki ettiğini aklınızdan çıkarmayın. Evde yapacağınız spor aletlerinin en başarılısı Revoflex Xtreme egzersiz aletiyle tüm kaslarınızı bir tek bu alet ile çalıştırmanız mümkün. Alet ile özellikle karın kaslarınızın ne kadar güçlendiğini kısa bir süre içerisinde göreceksiniz. Bacak ve karın kaslarını harekete geçirdikten sonra sıra geldi kol çalışmaya. Bunun için ağırlıkları değişen dambılları kullanabilirsiniz. Yapacağınız hareketin zorluk derecesine göre ağırlıkları belirlemeniz mümkün. Bunların haricinde atlama ipi ile de spor yapabilirsiniz. Küçükken bizi eğlendiren bu ipin, büyüyünce bize kilo verdireceğini küçük yaşlarda söyleselerdi ne düşünürdük acaba?

  Pilates evde de yapılır
  Spor denilince akla ilk gelenlerden biri de pilates. Koca koca topların üzerinde yatarak spor yapmak fikri her zaman kulağa çok tatlı geliyor. Ancak bunun için de özel pilates salonlarına ya da spor salonlarına gitmenize gerek yok. Evinize bir adet pilates topu alabilir ve internet üzerinden takip edebileceğiniz birkaç video yardımıyla kendiniz de yapabilirsiniz. Videoyu izlemek için de internet bağlantısı olan akıllı televizyonunuzdan YouTube’a bağlanarak geniş açıyla izleyebilir ve egzersizinizi çok daha rahat hale getirebilirsiniz. Arka fonda dinlendirici bir müzik açarak sporunuzu çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. Spor yaparken yağ yakmanıza yardımcı olacak özel giysiler ve yaptığınız egzersizin rakamsal verilerini tutan bileklikleri de spor yaptığınız süre içerisinde kullanabilirsiniz. Yaptığınız hareketlerin geri dönüşünü izlemek eminiz ki sizi oldukça motive edecek.

  Evinize alacağınız spor malzemeleri ile ilgili buraya tıklayarak seçimizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN