Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiDiyarbakır’da teknolojinin merkezi Media Markt

  Diyarbakır’da teknolojinin merkezi Media Markt

  Media_Markt_Turkiye_Bolge_Direktoru_Remko_Rijnders_-_Magaza_Muduru_Mudessir_Yuksel_-_MM_Turkiye_COO_Marcus_Tengler

  Media Markt, büyüme stratejisi doğrultusunda Diyarbakır’da ilk, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise dördüncü mağazasını 10 Haziran 2015 tarihinde Forum Diyarbakır’da hizmete açtı. Şehrin “Teknoloji Üssü” niteliğindeki yeni mağazası, ziyaretçilere binlerce çeşit son teknoloji ürününü düşük fiyatlarla satın alma imkanı sunuyor.

  Media Markt, Türkiye’deki mağaza sayısını 41’e çıkardı

  2007 yılından bu yana Türkiye pazarında tüketicilerini düşük fiyatlarla buluşturan Avrupa’nın bir numaralı elektronik perakende zinciri Media Markt, yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Diyarbakır’daki ilk, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise 4’üncü mağazasını hizmete sunan Media Markt’ın Diyarbakır mağazası, elektronik alışverişin yeni bir boyuta taşındığı “Teknoloji Üssü” olma niteliği taşıyor. Media Markt’ın Diyarbakır mağazası, ziyaretçilere binlerce çeşit son teknoloji ürününü düşük fiyatlarla satın alma olanağı sunuyor.

  MM_Diyarbakir

  Media Markt Diyarbakır, büyük ilgi ile kaşılandı.

  Diyarbakır mağazasının açılışına ilişkin konuşan Media Markt’ın COO’su (Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü) Marcus Tengler; “Büyüme stratejimiz doğrultusunda, Güneydoğu Anadolu Bölgemizin önde gelen illerinden Diyarbakır’da ilk mağazamızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin ekonomik ve teknolojik gelişim sürecinde Diyarbakır’ın öneminin farkındayız ve Güneydoğu bölgemizin bu güzel şehrine çok güveniyoruz. 2015 e-ticaret verilerine göre mağazamızın olmadığı iller sıralamasında Diyarbakır hem sağladığı trafikte hem de ciroda ilk sırada yer alıyordu. Bu başarıyı değerlendirdik ve Diyarbakır’daki müşterilerimize son teknolojiyi düşük fiyatlarla sunmak üzere mağaza açmaya karar verdik. Yeni açılan bu muhteşem mağazamız, müşterilerimize çoklu kanal stratejimiz kapsamında diledikleri ürünü online satın alıp kargo süresini beklemeden mağazadan teslim alma fırsatı sunuyor” dedi.

  Leisten: “2015’te de yeni açılışlarımızla ses getirmeye devam edeceğiz”

  Media Markt CEO’su Peter Leisten da geçtiğimiz yılı 10 yeni mağaza ile kapattıklarını belirterek “Türkiye pazarında tüm hızıyla büyümeye devam ediyoruz. 1 ay içinde peş peşe 2 mağaza açarak toplamda 41 mağaza sayısına ulaştık. Büyüme planlarıyla başladığımız 2015’te yeni açılışlarımızla ses getirmeye devam edeceğiz” dedi.

  Media Markt Diyarbakır Mağazası, Forum Diyarbakır AVM’de 1700 metrekarelik alanda, 35 kişilik uzman satış ekibiyle hizmet veriyor. Mağazada başta beyaz eşya olmak üzere cep telefonu, küçük ev aletleri ve televizyona kadar pek çok ürün bulunurken, evlenecek veya evini yenileyecek çiftlere özel Yuvakuran satış danışmanları da hizmet veriyor.

  Media Markt, açılışa özel kaçırılmayacak alışveriş fırsatlarını da, anlaşmalı bankasından, 10-19 Haziran tarihleri arasında tüm ürünlerde geçerli, 2 bin TL’ye kadar yüzde 0 faizli 12 ay vadeli kredi imkânı ile sunuyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN