Disney Twitter’ı satın almakla gerçekten ilgileniyor mu?

0

mickey-mouse

Twitter’ın geleceği hakkındaki spekülasyonlar durmayacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda sosyal medya şirketinin satışı ile ilgili bir dizi gelişme yaşanmış, Google, Salesforce ve Disney gibi büyük şirketlerin Twitter’ı satın almakla ilgilendiği kaydedilmişti. Ancak anlaşma sağlanamadığı ortaya çıkarken mikro blog ağının borsadaki hisseleri ciddi bir düşüş trendi ile karşı karşıya kalmıştı. Son gelişme ise Disney’in Twitter’ın satın alınması yönünde yeni bir hamlede bulunmaya hazırlandığı yönünde.

Yeni bilgiler, Disney’in Twitter için yeniden –daha etkili bir teklif- sunmaya hazırlandığı yönünde. Twitter yatırımcılarının da bu konuda olumlu görüşler belirttiği ifade ediliyor. Disney, Twitter ile bir anlaşma peşinde gibi görünüyor. Ancak tüm bunlar yeni spekülasyonlar da olabilir.

Sosyal medya dünyasının öncü şirketlerinden biri olmasına karşın Twitter’ın satın alınamaması, ‘zorlayıcı’ şartlar öne sürülmesine bağlanıyor. En nihayetinde ise yakın zamanda net bilgilerin kamuoyuna yansıyabileceği yönünde bir beklenti hakim.

Twitter, 2000’lerin ortasındaki sosyal ağ girişimlerinin en önemlileri arasında yer aldı. Facebook’un küresel ve güçlü bir platform olma yolunda ilerlediği yıllar boyunca Twitter da önemli bir trend yarattı. Ancak şirketin 2010’lu yıllarda her geçen yıl artan gelirlerine karşın bir türlü planlanan ‘karlılık’ seviyelerine yaklaşamadığı bildirildi.

Geçtiğimiz dönemde CEO değişimine de giden platformun kötü gidişe dur deme yolundaki çıkış kapısının nereye açılacağı merakla beklenen bir konu halini almış durumda. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın