Disney+ rekoru: Daha ilk günden 10 milyon abone!

0

Netflix ve benzer platformları karşısına alan Disney+, ilk gününde resmen abone yağmuruna tutuldu. Nasıl mı? İşte yanıtı…

Amazon Video, Netflix ve daha pek çok platforma meydan okuyacağı tahmin edilen Disney+’dan beklenen haber gelmiş, yeni film/dizi akış mecrası izleyicileriyle buluşmuştu. Edinilen bilgiye göre öngörülenden fazla rağbet gören platform, henüz 2 gün bile olmadan 10 milyon aboneye ulaşarak rekor kırdı.

Netflix ve benzer platformları karşısına alan platform, ilk gününde resmen abone yağmuruna tutuldu ve 10 milyondan fazla kullanıcıya erişti. Şirketin resmi tanıtımının öncesinde Apptopia; uygulamanın indirilme sayısının 3 milyonun üzerinde olduğunu onaylamıştı. Disney’in adı bile yetti özetle.

Öte yandan The Mandalorian dizisi, platformda şimdiden fenomeni oldu ve ilk gününde 2 milyon izlenmeyi geçti. Büyük olasılıkla, izlenme sayısı çok daha yükselecek.

Yıl sonu beklentisi şaşırttı…

Analistler, Disney+ abonelerinin bu yıl 10-18 milyon civarında olacağını tahmin ediyor. İlk gününden itibaren bu projeksiyonların yarısından fazlasını abone olarak kazanan Disney+, bizleri şaşırtacak mı, Netflix ile rekabet yarışında öne geçebilecek mi? Soruların yanıtları doğal olarak şimdilik belirsiz.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, resmi abone istatistiklerinin Walt Disney Company çeyrek dönem finansal raporu hâricinde yayınlanmayacağı ifade edildi.
Söz konusu rapor 2020 yılının ilk aylarında sunulacak.

Cevap bırakın