‘DIşarısı için’ reklam engelleyici gözlük: IRL Glasses

0

Özel bir teknoloji ile donatılan IRL Glasses, polarize lensleri ile dikkat çekiyor…

Evin dışında herkesin bir hayatı var ve bunun adına genel anlamda sosyal yaşam deniyor. Teknolojinin giderek gelişmesi insanların sosyal hayatlarında da birtakım farklıklar meydana getiriyor. Özellikle dışarıda yer alan dev ekran reklam panoları rahatsız edici derecede yüksek ışık yayıyor. Bunun nedeni insanların dikkatini çekmek, ancak mevcut durum çoğu zaman içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. İşte IRL Glasses, dışarıdaki ekranları sizler için engelleme görevini üstleniyor.

IRL Glasses, normal bir güneş gözlüğünden farksız. Ancak onu farklı kılan teknolojik yapısı. Popüler bağış platformlarından biri olan Kickstarter’da 140 bin dolar toplayan bu gözlük, aslında 25 bin dolar hedefleyerek yola çıkmış, fakat 2030 bağışçı ile ulaşılan rakam bu seviyelere kadar çıkmış.

IRL Glasses özellikleri nelerdir?

Özel bir teknoloji ile donatılan IRL Glasses, polarize lenslere sahip bir model. Dış tasarımında tamamen standart bir güneş gözlüğünden neredeyse farkı yok. Ancak camlarına entegre edilen teknoloji çok farklı.

IRL Glasses ne işe yarıyor?

Takıldığı zaman dışarıda yer alan ekranların kararmasını sağlayan IRL Glasses, LCD ve LED ekranların tamamında karartma sağlayabiliyor. Yani bu gözlük sayesinde dışarıda yürürken elektronik reklam panolarında size gösterilmek istenen reklamlara maruz kalmıyorsunuz. Aslında IRL Glasses gözlüğün tam olarak bir reklam engelleyici olduğunu söylemek mümkün.

Gözlük görme konusunda herhangi bir sıkıntı yaratmıyor. Yolda yürürken normal bir güneş gözlüğü takmış gibi görebiliyorsunuz. Ancak henüz OLED ekranlarda ve bilgisayar ekranlarında aynı işlevi görmüyor.

Cevap bırakın