DiRT 4, Sony PS4 Pro’da fark yaratacak

0

Yarış oyunu severler için ikonik serilerden biri de kuşkusuz DiRT. Bu muhteşem yarış deneyiminin sonraki üyesi kısa süre içerisinde konsol oyuncularına merhaba diyecek. Yayınlanmasına günler (9 Haziran 2017) kala, yapımın Sony PlayStation 4 Pro (PS4 Pro) için bir dizi ‘fark’ sergileyeceği ortaya çıktı.

Yarış oyununun PS4 Pro tarafında, daha iyi sahne oluşturma, çok daha iyi gölge çözünürlüğü, daha iyi far yansımaları ve daha fazlasını vaat edeceği kaydediliyor. Ayrıca Microsoft Scorpio için (gelecekteki konsol) neler yapılabileceği üzerinde de durulduğu ve DiRT 4’ün potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için yoğun mesai harcandığı bilgileri kamuoyuna yansımış durumda.

Scorio ile ilgili olarak henüz net bilgilerin olmadığı, ancak donanımın heyecan verici olacağının bilindiği ve bu yönde DiRT 4’ün de yazılım olarak hazır olmasını sağlanacağı ilgileri aktarıldı.

Oyunda otomobillerle birlikte kamyon, hatta çok daha yeni bir DiRT deneyimi olan buggy (üstte) yarışları da olacak.

DiRT 4, Codemasters tarafından yayınlanacak. PS4 ve Xbox One’ın yanı sıra Microsoft Windows tabanlı PC’lerde de oynanabilecek. Ayrıca büyük olasılıkla 2017’nin ikinci yarısında en adından en çok söz ettirecek yarış temalı video oyunlarından biri olacak.

Haberin devamında oyunla ilgili yayınlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. İyi seyirler…

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın