Dijital dünyanın yeni mesleği: Müşteri müfettişliği

0

Müşteri Müfettişi olarak anılan yeni bir meslek, müşteri temsilcilerinin uzaktan müşteri edinimi ve müşteri tanıma süreçlerinde yeni yetkinlikler kazanarak konumlanmasını sağlıyor. İşte detaylar…

Dijitalleşme hiç olmadığı kadar yüksek bir seyirde devam ediyor. Koronavirüs salgının etkisi ile işletmeler açısından kaydedilen teknolojiye yönelik ilgi ve yatırımlar, bu kapsamdaki inovatif gelişmeleri de tetikliyor…

Dijitalleşme her geçen gün atarken bankacılık, sigorta, otomotiv eticaret gibi sektörlerde müşteri kazanım süreçleri de her geçen gün daha dijital hale geliyor. Bu sektörlerde artık uzaktan müşteri edinimine dair uygulamalar öne çıkıyor ve nitekim regülasyonlar da uzaktan müşteri edinimini kolaylaştıracak şekilde geliştiriliyor.

Dijital iş kolu…

Öte yandan bu değişim ve düzenlemeler yeni yetkinliklerle donatılmış yeni meslekleri de ortaya çıkarıyor ve hatta dijitalleşmenin meslekleri ortadan kaldıracağına yönelik yaygın kanıyı boşa çıkartan önemli bir mesleğin doğuşuna şahitlik ediyoruz.
Son derece yeni bir dijital iş kolu şeklinde nitelendirilebilen ve Müşteri Müfettişi olarak anılan meslek, müşteri temsilcilerinin uzaktan müşteri edinimi ve müşteri tanıma süreçlerinde yeni yetkinlikler kazanarak konumlanmasını sağlıyor.

Ülkemizde henüz doğum aşamasında olan bu mesleğin yeni bir istihdam alanını da ortaya çıkarması bekleniyor ve önümüzdeki aylarda adından epeyce söz ettireceği düşünülüyor.

Cevap bırakın