Dijital doğum günü fikirleri

0

Maske ve sosyal mesafe yılın en önemli partisini yapmanıza engel olmasın. O gün sizin gününüz ve yılın partisini dijital olarak da gerçekleştirebilirsiniz! Bu hafta sizler için pandemi günlerinde dijital doğum günü fikirlerini yazdım! 

Zoom’da dijital doğum günü partisi 

Zoom’da sadece iş toplantıları ve eğitimler değil, özel arkadaş toplantıları da yapabiliriz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey standart zoom davetiyeleri yerine sanal bir parti davetiyesi hazırlamak. Canva gibi mobil aplikasyonlarla grafik tasarımcı olmasanız bile doğum günü partiniz için şık bir davetiye hazırlayabilirsiniz. Geleneksel bir parti organize etmek istiyorsanız davetiyelerinizi bastırabilir, arkadaşlarınıza kargo yoluyla gönderebilirsiniz. 

Konu doğum günü olunca yaratıcı fikirlerin bir sınırı yok. Bu özel günü unutulmaz kılmak için evinizi süsleyebilir, flama ve balonlarla çocuklar gibi eğlenebilirsiniz. Hepimizin motivasyona ihtiyacı olduğu bugünlerde; araştırmalar da parlak, neşeli renklerin ruh halinizi iyileştirebileceğini gösteriyor .

Gelelim partinin detaylarına… Odaya dönük bir dizüstü bilgisayar veya telefonunuzla Zoom’a bağlanabilir, hazırladığınız konsept ile arkadaşlarınızı bir araya getirebilirsiniz. Arkadaşlarınız doğum günü konseptine özel Zoom arka planları da ayarlayabilirler. Dilerseniz özel bir kostüm partisi de düzenleyip, evde parti ortamı oluşturabilirsiniz. 

Arkadaşınıza doğum günü pastası söyleyin 

Arkadaşlarımızla aramıza sosyal mesafeler girse de, bu durum doğum günü pastası yemeye engel değil. Dilerseniz doğum günü olan arkadaşınıza pasta gönderebilir veya kendi doğum gününüz için doğum gününüze katılanlara pasta sipariş edebilirsiniz. Böylece doğum günü ambiyansını daha lezzetli ve keyifli hale getirebilirsiniz. 

Çiçeklerle partinizi renklendirin 

Sanal doğum gününüzü daha gerçekçi kılmak için çiçeklerden yardım alabilirsiniz. Keza bugünlerde kendimizi ve sevdiklerimizi şımartmak her zamankinden daha önemli. Üstelik baharı yaşadığınız bugünlerde rengarenk çiçekler sizi ve partinize katılanları oldukça mutlu edecektir.  Masayı çiçek vazoları ve ışıklarla süsleyin, şık bir masa örtüsü ve mumlarla doğum günü ambiyansınızı tamamlayın. Böyle bir ortam kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak ve gelecek yıllar için güzel bir anı olarak arşivlerde yerini alacaktır.

Doğum günü eğlencesiz olmaz 

Her ne kadar partimiz sana bir doğum günü partisi olsa da, bu durum eğlenmeye ve dans etmeye engel değil. Spotify’da daha önceden oluşturacağınız doğum günü playlistinizi çalarak, arkadaşlarınızı eğlenceye davet edebilirsiniz. Dilerseniz disko topu ve baloncuklarla partiyi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Unutmayın ki dans ve egzersiz gibi aktiviteler depresyon ve anksiyete gibi psikolojik problemleri hafiflettiği doğrulanmıştır. Pandeminin devam ettiği ve belirsizliğin hüküm sürdüğü bugünlerde dans etmek ve arkadaşlarınızla keyifli bir buluşma herkese iyi gelecektir.  

Cevap bırakın