Diablo IV çapraz platform desteği sunacak

0

Blizzard, birkaç gün önce Diablo IV oyununu resmi olarak ilan etmişti. Şimdi ise daha yeni bilgiler var…

Blizzard şirketi, birkaç gün önce Diablo IV oyununu resmi olarak ilan etmişti. İddialı yapımda PS4, Xbox One ve PC oyuncularının beraber oynamalarına imkan veren çapraz platform desteğinin de yer alacağı bildirildi. Oyuncuları sevindiren bu haber, oyunun geliştirici ekibinden önemli isimlerinden biri tarafından verildi.

Diablo 3 düşünüldüğünde pek çok oyuncu, diğer platform kullanıcılarıyla beraber aynı anda oynayamayacaklarını zannettiler. Fakat Diablo IV’ün yapımcısı Allen Adham, bu duruma açıklık getirerek, konu üzerinde çalıştıklarını ve yakın zamanda çok oyunculu modda PS4, PC ve Xbox One kullanıcılarının eşzamanlı olarak beraber oynayabileceklerini belirtti.

“Heyecan verici…”

Çapraz platform teknolojisinin kendilerini oldukça heyecanlandırdığını ifade eden Allen Adham, çözülecek bazı küçük teknik ayrıntıların olduğunu söylüyor. Diablo IV’ün yayınlanma tarihi konusunda şimdilik kesin bir bilgi olmasa da, belli ki aynı oyun havuzu içinde farklı platformdaki oyuncuların beraber oynayabilecek olması, kullanıcılara unutulmaz bir oyun deneyimi sunacak.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın