Diablo 4 hakkında neler biliyoruz?

0

Diablo 4 için açıklanan üç sınıf var: barbar, büyücü ve druid…

Yıllar süren “yaparlar mı yapmazlar mı” tartışmalarının ardından BlizzCon 2019’da Diablo 4’ü açıklayan Blizzard, oyuncuları yeni oyunla alakalı oldukça heyecanlandırmayı başarmıştı. Diablo 4, BlizzCon 2018’de Diablo Immortal duyurusuna rağmen yıllarca bir sır olarak kalmıştı. 2019’daki bir dizi sızıntıdan sonra ise nihayet fragmanlar, sınıflar ve biraz da oynanışla alakalı resmi ağızdan bir şeyler öğrendik.

Oynanış konusunda oyunun daha karanlık sanat tarzı göze çarpıyor, ancak oyunun düzinelerce düşmanlardan ganimet çıktığında ne durumda olacağını görmediğimiz için kesin bir kanıya varmak yanlış olacaktır. At binebileceksiniz, druidler geri geliyor! Diablo 4 ile ilgili harika şeyler olacağını söyleyebiliriz. Yapım için açıklanan üç sınıf var: barbar, büyücü ve druid. Duyuruyu takip eden bir panelde, toplam beş sınıf olacağı doğrulandı. Ancak diğer iki sınıfla alakalı ilgili ayrıntılar henüz mevcut değil.

Ne zaman çıkacak?

BlizzCon 2019’da bir Diablo 4 paneli sırasında Blizzard, Diablo 4’ün piyasaya sürülmesine uzun zaman olduğunu söyledi. 2020 için umut kalmadı ama belki 2021’de yayınlanabilir.

Oyunun yayınlanmasına uzun bir süre olduğu için çıkışına kadar geçen sürede oyunla alakalı birçok değişiklik ve iyileştirmeler mutlaka olacaktır. Merakla ve heyecanla bekliyoruz.

Cevap bırakın