Devasa ‘World of Warcraft’ dioraması rekorlar kitabında!

0

BlizzCon 2017, yılın önemli oyun etkinliklerinden biri olarak geride kalırken damga vuran olaylardan biri devasa’World of Warcraft’ dioraması* oldu.

En başarılı çevrimiçi video oyunlarından biri olan ve geliştiricisi Blizzard’ın kendi alanında en iyiler arasında kabul edilmesinde başrol oynayan World of Warcraft, yılın en önemli oyun etkinlikleri arasındaki BlizzCon 2017’de ‘çarpıcı’ bir şekilde karşımıza çıktı. Etkileyici bir diorama ile sergilenen World of Warcraft, adeta her geçen gün daha fazla kişi tarafından oynanan oyunun fenomen üstü konumuna dair hazırlanan bir tür ‘anıt’ niteliğindeydi.

Guinness dünya rekoru anlamında gelen devasa platformda, 10 bin adet 3D baskıyla hazırlanan minyatür World of Warcraft karakterinin, devasa bir alandaki savaşı konu edilirken oluşturulan figür ve yapı öğelerinin renklendirilmesi, oldukça detaylı tasarımları izleyenlerin övgüsünü kazandı.

Söz konusu projenin görüntüleri, hazırlık safhası ve bu yıl 11’incisi düzenlenen BlizzCon 2017’de yarattığı etki hakkında fikir veren video haberin devamında yer alıyor, izlemenizi tavsiye ediyoruz. İyi seyirler dileriz…

* Diorama, gerçek veya kurgu bir olayın, anın veya hikâyenin ışık oyunlarının da yardımıyla üç boyutlu olarak modellenmesidir. Sergi amacıyla yapılmış üç boyutlu büyük tablo olarak da tanımlanabilir (Vikipedi).

Cevap bırakın