Dev ekranlı yeni bir tablet daha!

0

zte

iPad Pro’nun geçtiğimiz günlerde düzenlenen Apple lansmanının en önemli sürprizlerinden biri olduğu aşikar. Tablet bilgisayar kavramına oldukça büyük ekranı ile farklı bir yaklaşım gösteren tüketici elektroniği ürününün satışlarına Kasım ayında başlanıyor. Ancak gördüğü ilginin başka üreticileri de temel aldığı özellik (büyük ekrana sahip olma) ekseninde tetiklediği dikkatlerden kaçmıyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Çin’in en önemli teknoloji şirketlerinden biri olan ZTE, büyük ekranlı tablet geliştiriyor.

Kaynaklar göre ZTE’nin Axon serisine dahil olacak Android’li tablet modeli 13.7 inç ekrana sahip olacak. İlgili cihaz, 12.9 inçlik iPad Pro’dan da büyük bir ekran boyutu anlamı taşıyan bu özelliği ile dikkat çekmeye çalışacak. Ayrıca ZTE’nin 13.7 inçlik modeline ek olarak 7, 8, 9, 10 ve 12 inçlik ekranlı modeller de sunacağı kaydediliyor. Elbette bu ekran boyutları kabul edilebilir form faktörler anlamı taşıyor, daha çok merak edilen konu ise ‘dev’ boyutlu ZTE Axon tableti…

zte

13.7 inçlik tabletin Full HD ekran, Qualcomm Snapdragon 810 işlemci, 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama kapasitesine sahip olacağı; fotoğraf/video tarafında ise 7 megapiksel arka/1.8 megapiksel ön kameranın kullanılacağı iddia ediliyor. Cihazın kamera özelliklerinin, bu alanda kullanımın çok da önemsenmediği dikkate alındığında yüksek teknoloji düzeylerine ulaşmadığı dikkatlerden kaçmazken fiyatının da çok yüksek olmayacağı tahmin ediliyor.

13.7 inçlik bir tabletle sefie ya da manzara fotoğrafı çekmenin çok fazla tercih edilmeyeceğini vurgulamak gerekli. Küresel bir marka olma yolunda hızla ilerleyen ve bu ayın başında düzenlenen IFA 2016 fuarı kapsamında yakın zaman içinde Türkiye pazarında yer alacağını açıklayana şirketin iddialı ekran boyutuna sahip tabletine dair daha fazla bilgi geldiğinde aktarmayı sürdüreceğiz.

Not: Görseller temsilidir. 

Cevap bırakın