Dev anlaşma! Kojima, PS4’e özel oyunlar geliştirecek

0

Metal-Gear-Solid-5-Will-Be-Playable-at-Gamescom-2015-700x350

Sony Computer Entertainment Inc. (SCE), ünlü oyun tasarımcısı Hideo Kojima tarafından kurulan stüdyo Kojima Productions ile, ilk yazılım olarak PlayStation 4 (PS4™) bilgisayar eğlence sistemine özel konsol oyunu geliştirmek üzere sözleşme imzaladığını açıkladı. 2016 yılı itibarıyla Kojima imzası taşıyan çok sayıda özel oyunun PS4’e geleceği anlamı taşıyan gelişme oyun dünyasında heyecan yarattı. Kojima, Metal Gear serisi ile tanınıyor…

PS4-controller

Andrew House: “Birlikte çalışmayı iple çekiyoruz…”

Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Global CEO’su Andrew House “PlayStation’ın geçmişi oyunda inovasyon ve büyük yeni oyun serileri ile doludur. Hideo Kojima da bu geçmişin çok büyük bir parçası ve dolayısıyla, yeni projesini PlayStation ortaklığında hayata geçirmeyi tercih etmesinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Heyecan verici bir yeni oyun üzerinde kendisi ile birlikte çalışmayı iple çekiyor ve PlayStation ailesi olarak Hideo Kojima’ya hoş geldiniz diyoruz.” şeklinde konuştu.

Hideo Kojima: “Heyecan duyuyorum…” 

Kojima Productions Oyun Tasarımcısı Hideo Kojima ise “Kendi bağımsız stüdyomu kurarak yeni bir zorluğu üstlendim ve yıllar boyunca çalışmaya devam ettiğim PlayStation ile birlikte bu yolculuğa çıkmaktan büyük bir heyecan duyuyorum. PlayStation üzerinde cazip bir seriye dönüşecek bir oyun yaratmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Oyun dünyasına dair diğer haberler için buraya tıklayınız.

 

Cevap bırakın